Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Popiskiwanie hamulcy
Autor Wiadomość
Cytrus1982

Mój samochód: citroen jumpy
Poj. silnika (cm3): 1905
Paliwo: ON
Wersja:: D
Rok prod.:: 1997
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 89
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Wrzesień 2011, 00:28   Popiskiwanie hamulcy

Witam mam ostatnio problem z hamulcami w jumpy 1.9D '97.
Wymieniono łożyska z przodu i zrobiono reperaturkę przednich zacisków (te gumki tłoczka) ponieważ były podejrzenia o trzymanie zacisków ale w tedy nic nie piszczały. Przy wymianie gumek okazało się że tłoczki zacisków mają wżery ale niestety nie mogłem na szybko dostać tłoczków tego rozmiaru więc poczyszczono i założono stare tłoczki z nowymi gumkami. Od tej pory hamulce popiskują bez żadnego wciskania pedału hamulca. Piski nie są stałe tylko rytmiczne. W miarę zwiększania prędkości rytm popiskiwania się zwiększa. Przy skręcie w lewo lub w prawo dźwięk popiskiwania staje się bardziej głośniejszy. Nie zawsze popiskuje ale prawie zawsze wydaje mi się że jak się nagrzeją to dopiero. Gdy wciskam pedał hamulca to popiskiwanie momentalnie ustaje.
Podniosłem prawy przód i zakręciłem tarczą (koło zdjęte) i zauważyłem że podczas kręcenia jednego pełnego obrotu w pewnym momencie jest wyczuwalny opór i po przekręceniu dalszym opór mija i tak co obrót. Gdy kręcę szybciej to w momencie wyczuwalnego oporu wydobywa cię owy chwilowy pisk, przy głębszej obserwacji jest widoczne jak co obrót tarcza dochodzi do klocków (opór) i odchodzi, jest to minimalne wahania tarczy ale opór jest wyczuwalny. Czy tarcze są do wymiany (tarcze ostatnio były wymieniane razem z klockami ok 35kkm temu), czy jednak tłoczki trzymają? kierownica nie ma żadnych bić podczas hamowania. klocki w połowie zużyte. koła mocno ciepłe ale nie gorące (tylko podczas jazdy w mieście). ok 20kkm zrobiłem na nie wyregulowanych
tylnych hamulcach (bębny) i przód się mocno grzał a czasami był wręcz gorący pewnie dlatego że hamował prawie tylko przodem. Czy od tego mogły się zwichrować tarcze?

W czym może tkwić problem?

Sorrki Troszkę się rozpisałem ale chciałem jak najwięcej szczegółowych informacji przekazać.

 
 
Jacoll
Mechanik
Jacek



Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1,6
Paliwo: benzynka
Wersja:: Pikuś
Rok prod.:: 2008
SKYPE - login: jacoll72
Pomógł: 176 razy
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 3828
Skąd: Lipinki Łużyckie
Wysłany: 15 Wrzesień 2011, 00:57   

Z tego co napisales wnioskuje, ze niestety tarcze albo sa krzywe, albo zostaly zle zalozone i maja bicie w czasie obracania. Proponuje je zdjac i porzadnie sprawdzic.
Sprawdz jeszcze, czy tarcza dotyka klockow w tym samym miejscu w czasie pelnego obrotu.

Jest jeszcze jedna mozliwosc, mianowicie klocki za slabo odbijaja po puszczeniu hamulca. Po prostu lekko dotykaja tarcz i piszcza.
Sprawdz jeszcze, czy mozesz lekko poruszyc zaciskiem (przy zwolnionym hamulcu) na boki. Najlepiej to sprawdzic przy wyciagnietych klockach. Czy czasami nie ma jakiegos syfu na prowadnicach zacisku. Jak beda owe prowadnice zapieczone, to beda slabo puszczac klocki. Zawsze jedna strona bedzie lekko dotykac tarczy.

Co do tloczkow, to najlepiej je jednak wymienic. Tego typu zabiegi moga pomoc, ale na krotko.

_________________
Pozdrawiam Jacek :-)
 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 18 Wrzesień 2011, 11:04   

Tarcza może mieć bicie max 0,02mm, więc na pewno ktoś założył ją na brudno i nie oczyścił powierzchni styku tarczy z piastą. Trzeba zdemontować tarczę i dokładnie wszystko oczyścić.

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Cytrus1982

Mój samochód: citroen jumpy
Poj. silnika (cm3): 1905
Paliwo: ON
Wersja:: D
Rok prod.:: 1997
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 89
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Wrzesień 2011, 23:11   

Witam nie zaglądałem ostatnio tutaj bo zabiegany jestem, mama ciężko chora w szpitalu, jak mi się wyprostuje para rzeczy to popytam dociekliwjej i wezmę się za te hamulce
Dzięki i pozdrawiam

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA