Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Rajd Francji - kolejne zwycięstwo Sebastiena....
Autor Wiadomość
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 4 Październik 2011, 03:53   Rajd Francji - kolejne zwycięstwo Sebastiena....

W miniony weekend zakończył się rajd Francji - kolejna - 11 eliminacja RSMŚ WRC. Rajd wygrał Sebastien Ogier z minimalną przewagą 6,3s nad Danim Sordo. Trzeci na mecie zameldował się Petter Solberg, ale w wyniku nieregulaminowej wagi samochodu (był lżejszy o 4kg) został zdyskwalifikowany, a jego miejsce zajął Mikko Hirvonen.
Główny faworyt do zwycięstwa, startujący w rodzinnych stronach Sebastien Loeb musiał się wycofać po zaledwie 3 odcinkach specjalnych z powodu awarii silnika - zapaliła się kontrolka od ciśnienia oleju i silnik stracił moc.

Sebastien miał nowy silnik we Francji. Myślę, że popełniliśmy błąd przy budowie silnika. Nie mieliśmy takiej awarii przez 10 lat i stało się to teraz na Rajdzie Francji i Sebastienowi Loebowi. Jest nam bardzo przykro, ale takie są rajdy - mówił Olivier Quesnel.
To pierwszy raz, kiedy miałem awarię silnika od 2003 albo 2004 roku. Wtedy miało to miejsce na testach - mówił Loeb - uważamy, że to pompa olejowa. Mistrzostwa otwierają się ponownie. Zawsze powtarzałem, ze zwycięstwo w rajdach jest trudne, a wygrana w mistrzostwach jeszcze trudniejsza. Zerowy dorobek daje wiele pytań, ale na razie nie myślę o tym.

Sytuacja w mistrzostwach zrobiła się niezwykle ciekawa: 3 kierowców ma szansę na tytuł mistrza i w chwili obecnej dzieli ich różnica zaledwie 3 punktów. Zapowiada się ciekawa walka i jednocześnie nasuwa się pytanie: czy walka o mistrzowski tytuł rozegra się w siedzibach teamów, czy w duchu sportowej walki na trasach rajdowych odcinków specjalnych.
Kolejne rajdy to:
20-23.10.2011 Rajd Hiszpanii,
10-13.11.2011 Rajd Wilkiej Brytanii.
Oj będzie się działo.....

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA