Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Rajd RAC - ostatni w tym sezonie WRC.
Autor Wiadomość
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 11 Listopad 2011, 11:22   Rajd RAC - ostatni w tym sezonie WRC.

Wczoraj rozpoczął się ostatni w tym sezonie Rajd WRC - rozgrywany tradycyjnie na trasach Walii - Rajd RAC. Jak co roku jest on bardzo wymagający dla wszystkich kierowców.
Niestety już na samym początku z walki o tytuł mistrza pożegnał się Sebastien Ogier, który uderzył w mur stający przy drodze, którą się poruszał. Młodszy Sebastien wróci do walki drugiego dnia w systemie SupeRally.

Pierwszym zwycięzcą został Latvala, przed Loebem i Hirvonenem.
Drugi odcinek Wygrał Loeb przed Latvalą i P.Solbergiem, liderem nadal Latvala z minimalna przewagą.
Trzeci odcinek wygrał Hirvonen przed Loebem i Latvalą - liderem został Loeb, róznice pomiędzy cała trójką są minimalne więc zapowiada się ciekawa walka o tytuł mistrza świata do ostatniego odcinka.
Wielka szkoda że z rywalizacji odpadł Ogier, który mógłby nieco pomóc Loebowi i przy okazji sobie. Na trasie panują bardzo ciężkie warunki i raczej nikt nie zaryzykuje szaleńczej jazdy, bo stawka jest wysoka, a ryzyko jeszcze większe.
Drugi dzień rozpoczął od zwycięstwa Loeb, przed Hirvonenem i Latvalą - liderem nadal Loeb.
Piąty odcinek wygrał Hirvonen przed Loebem i Latvalą - nadal Loeb prowadzi z minimalna przewagą.
Trzeci sobotni odcinek, a szósty w rajdzie wygrywa Hirvonen przed Loebem i Latvalą.
Siódmy odcinek wygrywa Loeb. Z rywalizacji o tytuł mistrza odpadł Hirvonen, jego Fiesta wypadła z drogi w połowie odcinka specjalnego, do tego momentu był on liderem w rajdzie. Mikko udało się dojechać do mety odcinka ale jego strata wynosi obecnie ponad 3 min. Na całe szczęście po tym odcinku jest strefa serwisowa, więc jest szansa że ujrzymy sympatycznego fina w dalszej rywalizacji.
Drugi na mecie odcinka był Latvala a trzeci Ostberg - liderem obecnie jest Loeb z przewagą
ponad 17 sekund nad Latvalą i prawie minuty nad Ostbergiem.
Jak widać w takich warunkach nie można być pewnym swojego wyniku do mety ostatniego odcinka specjalnego, czyli zostało nam 16 odcinków pasjonującej walki.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 11 Listopad 2011, 22:20   

Minał drugi dzień rajdu RAC i emocje niestety opadły. Decyzją zespołu Forda Mikko Hirvonen nie pojedzie w jutrzejszym etapie - tym samym znamy już tegorocznego mistrza świata tej serii. Można śmiało powiedzieć że znamy go doskonale, ponieważ w tym roku został mistrzem po raz ósmy z rzędu. Mistrzem świata został ponownie niepokonany Sebastien Loeb z zespołu CITROENA. Tym samym udowodnił że nie straszne mu są zmiany przepisów, samochodu, oraz "niepokorny kolega z zespołu". Kiedy Loeb poznał decyzję o rezygnacji z dalszej jazdy Hirvonena postanowił w jutrzejszym dniu powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej rajdu.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 13 Listopad 2011, 15:21   

No i stała się rzecz nieprawdopodobna. Sebastien Loeb nie dojechał do mety rajdu w wyniku..... kolizji na dojazdówce na kolejny - 19 OS. Tuż przed wypadkiem francuz zajmował 2 miejsce w rajdzie ze stratą 7,5 sekundy.
Między dwoma odcinkami był bardzo wąski fragment drogi przez szczyt. Nagle z przeciwnej strony pojawił się samochód jadący po złej stronie drogi i uciekłem na bok. On miał zły odruch. To Hiszpan, który myślał, że jedzie po właściwej stronie - mówił Loeb. Nie mogliśmy nic zrobić. Zderzyliśmy się i samochód został uszkodzony. Kiedy brakuje wody, nie można kontynuować jazdy - dodał.
To drugi taki wypadek Loeba, wcześniej w 2008 roku kolega z zespołu juniorskiego Citroena Konrad Rautenbach zderzył się z Sebastieniem.
Ale wróćmy do Rajdu RAC....
Tegoroczną edycję tego rajdu wygrał Jari Matti Latvala, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Kolejne miejsca na podium zajęli: Mads OStberg - drugi raz na podium w tym sezonie i Henning Solberg - pierwsze podium od Rajdu Polski w 2009 r.

Podsumowując ten sezon to zwyciężcą w klasyfikacji generalnej został Sebastien Loeb - 222 pkt, przed Mikko Hirvonenem - 214pkt. i Sebatienem Ogier - 196pkt.
W klasyfikacji konstruktorów zwycięstwo wywalczył sobie Citroen - 397pkt., przed Fordem - 351 pkt. i Stobartem - 145 pkt..
W nieoficjalnej klasyfikacji punktów za Power Stage zwyciężcą jest: Loeb - 18 pkt., drugi jest Ogier - 17 pkt., a trzeci Hirvonen - 14pkt.

Z kierowcami spotkamy sie dopiero 22 stycznia 2012 roku na trasach Rajdu MOnte Carlo, który wraca w przyszłym roku do kalendarza WRC.



sebastien loeb rajd wielkiej brytanii 2011 wrc dzien 2 (8).jpg
Plik ściągnięto 126 raz(y) 59,08 KB

jari matti latvala rajd wielkiej brytanii 2011 wrc dzien 3 (5).jpg
Plik ściągnięto 128 raz(y) 105,49 KB

jari matti latvala rajd wielkiej brytanii 2011 wrc dzien 2 (2).jpg
Plik ściągnięto 124 raz(y) 85,69 KB

kris meeke rajd wielkiej brytanii 2011 wrc dzien 2 (3).jpg
Plik ściągnięto 132 raz(y) 85,31 KB

sebastien loeb rajd wielkiej brytanii 2011 wrc dzien 3.jpg
Plik ściągnięto 131 raz(y) 68,35 KB

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
Automach
Mechanik



Mój samochód: Citroen XM 2.1 td
Poj. silnika (cm3): 2100
Paliwo: dizel
Wersja:: ładna i tylko moja
Rok prod.:: 1991
SKYPE - login: Krzysztofogryzek1
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 230
Skąd: Wąsosz / Dol-sląsk
Wysłany: 13 Listopad 2011, 21:48   

Piękny reportaż !!! Wielkie pochwały dla kolegi ROBERTA !!!!! :-)





Pozdrawiam Krzychu ;-)

_________________
Pozdrawiam wszystkich przyjaciół kochających cytrynki !!!!

Kiedyś był CX 2,5 td. turbo 2
teraz XM 2.1 td i C5 2.0 hdi
 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 19 Listopad 2011, 17:39   

Na zakończenie tego wątku proponuję zobaczyć jak doszło do wypadku Sebastiena Loeba:



Pamietajcie aby jeździć po prawidłowej stronie....

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA