Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
KONTROLKI ABS/ESP podczas pulsacyjnego hamowania (losowo)
Autor Wiadomość
zuzanka666

Mój samochód: citroen c4
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 2
Skąd: wrocław
Wysłany: 14 Listopad 2011, 10:55   KONTROLKI ABS/ESP podczas pulsacyjnego hamowania (losowo)

Witam
Mam citroena c4 silnik 1.4 16v i taki problem od jakiegos czasu losowo zazwyczaj podczas hamowania pulsacyjnego zapalaja mi sie na desce kontrolki od ABS I ESP. Po czym przy wylaczeniu silnika i odpaleniu na nowo znow gasna az do nastepnego zapalenia podczas jakiegos hamowania (losowo). Nie mam pojecia o co chodzi ale uklad abs i esp chyba jest sprawny bo jak wlaczylam silnik na nowo rozpedzilam sie i zachamowalam ostro - oba systemy abs i esp zadzialaly, innym razem gdy zas zaplila sie kontrolka zrobilam to samo ale esp i abs juz nie dzialaly. czy ktos wie co to moze byc? bardzo bede wdzieczna za pomoc

 
 
zuzanka666

Mój samochód: citroen c4
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 2
Skąd: wrocław
Wysłany: 14 Listopad 2011, 11:48   

aha dodam jszcze ze samochod podlaczono pod komputer i wykazalo komunikat : REGULATOR CISNIENIA ESP....czy ktos wie z czym to sie ? co to za regulator?

 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 18 Listopad 2011, 00:12   

Z tego co piszesz to problem może być w układzie regulującym ciśnienie ABS/ESP, bądź w pompie ciśnienia tegoż układu. System ESP działa w taki sposób że auto przyhamowuje jedno z kół, więc do prawidłowego działania potrzebuje pompy i regulatora ciśnienia.
Aby zapobiec niepotrzebnym kosztom zacząłbym od sprawdzenia odpowiednich czujników, gdyż może być taka sytuacja że cały układ działa poprawnie, a sprawcą całego zamieszania są błędne odczyty z czujników.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA