Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowinki w samochodach potrzebne i zbędne.
Autor Wiadomość
MarcinLbn
Aktywny



Mój samochód: Megane III / Clio II
Poj. silnika (cm3): 1.2, 1.6
Paliwo: 2 x Benzyna
Wersja:: Dynamique / Campus
Rok prod.:: 2011
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Lipiec 2015, 08:51   

Red.Baron napisał/a:
Mam dwie 10 letnie karty i obie działają - chyba nie jest tak źle

"Eksperci" w Internecie straszą, że karta HF to zło, dramat i diabeł. A dotarło do mnie, że wujek miał Lagę II i przez 12 lat ani razu karta i układ mu nie padł. Znajomy ma już chyba czwarte Reno i tylko w Megance mu raz zdechło. No i teraz Ty piszesz, że przez 10 lat bez awarii - chyba nie ma się czego bać. Trochę żałuję teraz, że nie namówiłem mamy na ten bajer.


Red.Baron napisał/a:
Jeżdżę citroenem już 2 miesiące i wciąż nie mogę się przyzwyczaić do kluczyka - dziwię się, że nie montują dziś tego wszyscy.

Jak wspomniałem: Nie wiem, nie jeździłem ale widzę, że odpalanie z przycisku jest fajne. To rozwiązanie ma z pewnością tak wiele zalet, że wady (o ile istnieją) stają się nieistotne.


No ale... Zestaw HF w Clio w pakiecie był połączony z tylnymi szybami na prąd i jeszcze czymś i to kosztowało już sporo. A biorąc ten dodatek i coś jeszcze niebezpiecznie zbliżylibyśmy się do poziomu gołej Megany. Zaś ja mam takie założenie, że lepiej nabyć auto mniejsze ale lepiej wyposażone niż większe ale gołe ;)

_________________
Cytryna się sprzedała...
 
 
Red.Baron


Mój samochód: C5 2.2 HDi 200 4HL (DW12C)
Poj. silnika (cm3): 2179
Paliwo: diesel
Wersja:: Tourer
Rok prod.:: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 49
Skąd: Bad Rothenfelde
Wysłany: 2 Lipiec 2015, 11:53   

To prawda, dlatego przed laty nabyłem fajnie wyposażone C4 ( VTR Pack ) a nie "gołe" C5. Różnica po rabatach była na poziomie 2-3 tys...

i jeszcze jedno - na NIE jestem dla panoramicznych dachów. Mamy to w Megane, fajnie wygląda, używa się to rzadko bo jest przecież klima.... , a jazda z boxem na dachu to katastrofa. Hałas nie do zniesienia już od 120 km/h

_________________
 
 
MarcinLbn
Aktywny



Mój samochód: Megane III / Clio II
Poj. silnika (cm3): 1.2, 1.6
Paliwo: 2 x Benzyna
Wersja:: Dynamique / Campus
Rok prod.:: 2011
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 696
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Lipiec 2015, 08:36   

Red.Baron napisał/a:
i jeszcze jedno - na NIE jestem dla panoramicznych dachów. Mamy to w Megane, fajnie wygląda, używa się to rzadko bo jest przecież klima.... , a jazda z boxem na dachu to katastrofa. Hałas nie do zniesienia już od 120 km/h

Ale można stanąć na światłach bliżej sygnalizatora i widać kiedy jest zielone. Dla mnie miałoby to znaczenie bo w Xsarze szyba jest nisko, a ja jestem dość wysoki i muszę krzywić kark jak za blisko podjadę, żeby coś zobaczyć.
No ale pewnie taka szyba też lepiej grzeje wnętrze ;)

_________________
Cytryna się sprzedała...
 
 
MoonWalk

Mój samochód: Citroen C5
Paliwo: B
Wersja:: MK1
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 28
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 25 Sierpień 2015, 00:55   

A ja nigdy nie rozumiałem 80% list wyposażenia - po co mnie to? Na dobrą sprawę i bez klimy da się jeździć, chociaż w dzisiejszych czasach manual to umówmy się jakieś totalne minimum. Ale elektryki z tyłu - po co to komu przy klimatyzacji? No chyba, że się ma dzieci - wtedy tak. Inteligentny tempomat? Tylko dla kogoś, kto naprawde używa auta tylko w długich trasach. Ostatnimi czasy w ogóle jest jakaś moda na systemy aktywnego bezpieczeństwa, tylko zastanawiam się ile razy faktycznie nam pomogą i uchronią przed wypadkiem. Jedyne z czego się czasami udaje skorzystać to chyba tylko ze wspomagania hamowania, bo ABS to w zimie wkurza, a w lato nie czuć różnicy. Internet w aucie? Działa na postoju, a nawigacja fabryczna częstokroć prowadzi w pole. W sumie to mógłbym wymienić praktycznie każdą jedną opcję a i tak auto nie poradzi sobie tylko bez jednego - człowieka na pokładzie. Gdy jest odpowiedni kierowca, cała reszta wyposażenia jest mu niepotrzebna...

Oprócz podgrzewanych foteli :roll: Podgrzewane fotele to coś, co lubię :-D

 
 
Grześq91

Mój samochód: ZX
Poj. silnika (cm3): 1580
Paliwo: Benzyna
Wersja:: X5M2K
Rok prod.:: 1992
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Cze 2013
Posty: 18
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 6 Październik 2015, 12:47   

Citroen osiągnął duży sukces wprowadzając na rynek model C4 Cactus :) Doczeka się on kolejnej wersji tym razem młodzieżowej :) http://citroen-blog.com/m...troen-cactus-m/

 
 
Rafal_93
Aktywny
LHM w żyłach


Mój samochód: Citroen C1
Poj. silnika (cm3): 998
Paliwo: PB
Wersja:: 5d
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1096
Skąd: Brodnica
Wysłany: 6 Październik 2015, 14:26   

Gdyby Citroen produkował smartfony to może mialby wyższe wyniki sprzedaży. W dzisiejszych czasach wiecej młodych woli kupić nowy telefon niż samochód. Co się dzieje na tym świecie?

_________________
Diagnostyka komputerowa w kujawsko pomorskim:
- LEXIA/PP2000
- VOLVO VIDA/DICE
- Uniwersalny diagnoskop
- Serwis i regulacje instalacji LPG
 
 
brownskin
[Usunięty]

Wysłany: 7 Listopad 2015, 16:04   

Myślę, że na samochód to jednak większości młodych nie stać :P

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA