Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie nabije sfery w swojej okolicy.
Autor Wiadomość
jareczek1551

Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna
Wersja:: MKII
Rok prod.:: 1996
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 11
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: 7 Maj 2012, 13:53   Gdzie nabije sfery w swojej okolicy.

Witam wszystkich forumowiczów. Poszukuję namiarów na warsztat zajmujący się regeneracją/nabijaniem sfer najbliżej Tomaszowa Lubelskiego w woj. Lubelskim. Jeżeli ktoś takowy zna prosiłbym o jakieś informacje. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez robert 1 Grudzień 2012, 23:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 7 Maj 2012, 19:25   

jareczek1551, Kupuj nowe. Będziesz miał spokój na lata...
Za nabicie sfery krzyczą sobie nawet 80zł a możesz na niej pojeździć parę dni i membrana może ci strzelić. Nikt ci kosztów nie zwróci. Nowa to ok 130zł i gwarancja.

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
jareczek1551

Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna
Wersja:: MKII
Rok prod.:: 1996
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 11
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: 7 Maj 2012, 20:44   

No niestety budżet już nie ten. jestem po regeneracji turbiny, wymianie przewodów wysokiego ciśnienia, uszczelka pod głowicą, świece, rozrząd, pompa wody. Jeszcze przede mną filtry i oleje i na nowe gruszki już nie starczy :(

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 7 Maj 2012, 20:57   

jareczek1551, Oszczędzają bogaci. Nas nie stać na podwójne wydawanie pieniędzy. Ja się już dawno o tym przekonałem...

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
grigori333
Aktywny
Janusz



Mój samochód: citroen C5 / Saxo / BX / BOXER
Poj. silnika (cm3): 20151425
Paliwo: diesel / diesel / Bp / diesel
Wersja:: Tourer Exclusive / Hatchback
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: tynski.janusz
Pomógł: 107 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3599
Skąd: Olkusz
Wysłany: 8 Maj 2012, 06:44   

robson napisał/a:
Nas nie stać na podwójne wydawanie pieniędzy. Ja się już dawno o tym przekonałem...

Dokładnie , ja też .

_________________
niech moc będzie z DS
 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 8 Maj 2012, 17:09   

Ja się bujnę w tym miesiącu na pomiar ciśnienia w kulach i w razie "w" w czerwcu wymienię na nowe. Należy się księżniczce.


Kule sprawdzone po dwóch latach dalej wszystko OK.
/ swoje 3 grosze dodał: robert
_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
MAX
Mechanik


Mój samochód: XMII
Paliwo: Benzyna
Wersja:: MKII
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 367
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 8 Wrzesień 2012, 00:49   

Najlepszy warsztat, a dokładniej najlepszy mechanik od cytryn, zawieszeń itp. w woj. lubelskim to Tomek Franczak w Parchatce - to jest mniej więcej w połowie drogi między Puławami a Kazimierzem Dolnym. Ma tam swój warsztat. Szyld jest wyraźnie widoczny z ulicy, pozatym niebieski DS wiszący nad bramą. ten człowiek zajmuje się tym od ponad 20 lat i przyjeżdżaja do niego ludzie z polowy polski. Nie chcę robić kryptoreklamy ale sam korzystam z jego usług jeśli mam jakiś złozony problem ze swoim xmem. U niego nabija sie gruszki od ręki, aktualnej ceny nie znam bo nabijałem 2 lata temu i nadal na nich śmigam. Podobnie było z moim poprzednim samochodem BX. Gruszki przed nabiciem są sprawdzane, czy nadają się jeszcze do dalszej eksploatacji, może tez zaoferować swoje. Najlepiej udać się autem, bo wtedy sprawdzi funkcjonowanie hydrauliki po nabiciu i ewentualnie podreguluje gdzie trzeba. Warto wcześniej się umówić telefonicznie nr tel. można znaleźć w internecie wystarczy wpisać imię i nazwisko i miejscowość. Ceny za usługę są przystępne a nie spotkałem się z negatywna opinią o tym warsztacie. Osobiście polecam.

 
 
MAX
Mechanik


Mój samochód: XMII
Paliwo: Benzyna
Wersja:: MKII
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 367
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 19 Listopad 2012, 15:09   

Sorry! nie Franczak a Grzegorczyk, pomyliłem nazwiska, bo utrwaliło mi się kolegi od którego kupowałem części, ale jak pisałem wyżej, najlepszy warsztat w regionie i ceny bardzo przystępne

 
 
grandek

Mój samochód: c5
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: on
Wersja:: liftback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 23
Skąd: Mosina
Wysłany: 20 Listopad 2012, 15:23   

hej, a znacie jakiegoś magika od cytryn w Poznaniu albo okolicach?

 
 
tomradd

Mój samochód: Xantia II 2.0 hdi, c5 x7 2.0hdi 140ps
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: gnojówa
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 1999
Dołączył: 29 Lis 2012
Posty: 86
Skąd: poznań
Wysłany: 1 Grudzień 2012, 15:05   

Z c5 z 2007 r. Lisiecki. Nie baw się w tanich, bo będzie najdrożej.
Zjeżdżają do niego ludzie z całej wielkopolski i nawet z woj. ościennych. On zna się na rzeczy, nie oszukuje, można śmiało zostawić wóz. Jeden problem jest drogi, wystawia faktury, czyli 23% dla fiskusa. Moim zdaniem warto do niego jechać z konkretnym problemem i on go usunie na 100%. Nie bawić się w przeglądy bo wykasuje. Z tą drożyzną to jest jednak tak, że pojedziesz do kogoś taniego a później i tak będzie trzeba do drogiego, więc to warte zastanowienia. Wymienił mi tuleje z przodu, wymienił olej 10w40 250 PLN, elektrozawór od turbiny bosch, tarcze hamulcowe textar, wyczyścił zaciski, nabił gruchy z przodu, wymienił zacisk na używkę 120 złotych, wymienił odboje z tyłu, nagwintował spust w misce oleju, wymienił filtry paliwa i oleju na purfluxa, przesunął lekko tłumik, za wszystko 1900 złotych razem z vatem.
Wiem jednak jedno: gdy będę miał poważny problem w którymś z moich wozów jadę do niego. Bo to prawdziwy fachowiec. Nie oszukuje. Pewnie gdzie indziej wydałbym za to 1500 złotych, ale wiem, że to co zrobił to solidnie. Mam wrażenie, że patrzy na wóz jako całość, co jest przyjemne, bo większośc mechaników wymienia i kasuje. Za części kasuje jak w detalu w intercarsie, czyli około 30% więcej niż na allegro. Wszystko ma plusy i minusy.
Niedługo pojadę na Zakopiańską w Poznaniu. Jeszcze tam nie byłem.

 
 
grandek

Mój samochód: c5
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: on
Wersja:: liftback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 23
Skąd: Mosina
Wysłany: 6 Grudzień 2012, 14:40   

Dzięki za info! A gdzie znajdę ten warsztat tego Lisieckiego? Mam problem z tym ogrzewaniem, sam rozkręcałem, ale pod chmurką ciężko cokolwiek zrobić, i raz jest ciepło raz letnio, a czasem zimno, już sam nie wiem co z tym. Czytałem na forum, i to ten motoreduktor najprawdopodobniej.

 
 
grigori333
Aktywny
Janusz



Mój samochód: citroen C5 / Saxo / BX / BOXER
Poj. silnika (cm3): 20151425
Paliwo: diesel / diesel / Bp / diesel
Wersja:: Tourer Exclusive / Hatchback
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: tynski.janusz
Pomógł: 107 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3599
Skąd: Olkusz
Wysłany: 6 Grudzień 2012, 14:56   

Wujek google podpowiada , że na kolejowej ale nie wiem czy o tego Lisieckiego chodzi .

_________________
niech moc będzie z DS
 
 
grandek

Mój samochód: c5
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: on
Wersja:: liftback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 23
Skąd: Mosina
Wysłany: 11 Grudzień 2012, 13:56   

dzwoniłem do niego i nie podejmuje się naprawy ogrzewania - modtreduktorów itp... zresztą dzwoniłem do kilku warsztatów i serwisów od francuzów w Poznaniu, i większość się nie podejmuje naprawy tego typu. A tam gdzie się podejmują to wycena co to dokładnie jest kosztuje 150zł, a naprawa w zależności czy motoreduktor czy jakaś "przepona" - cokolwiek to jest to od 400-2000zł,... ech, i co tu robić? takie fajne auto a zimno jakbym maluchem jeździł....

 
 
grigori333
Aktywny
Janusz



Mój samochód: citroen C5 / Saxo / BX / BOXER
Poj. silnika (cm3): 20151425
Paliwo: diesel / diesel / Bp / diesel
Wersja:: Tourer Exclusive / Hatchback
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: tynski.janusz
Pomógł: 107 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3599
Skąd: Olkusz
Wysłany: 11 Grudzień 2012, 15:33   

grandek, dasz rade , spróbuj szam to wcale nie takie trudne i nie zrażaj się kabelkami które widzisz pod plastikami ;-)

_________________
niech moc będzie z DS
 
 
Yacus

Mój samochód: C5 mk1
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: PB+LPG
Wersja:: 16V
Rok prod.:: 2002
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 58
Skąd: Skw/Krk
Wysłany: 18 Grudzień 2012, 23:56   

Panowie,

a wiecie może kto zajmuje się regeneracją sfer w okolicach krakowa? Wiadomo mi o Częstochowie i Katowicach...a w Krakowie kogoś znacie? :)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA