Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
W 2023 bedzie baza załogowa na Marsie?
Autor Wiadomość
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 11 Czerwiec 2012, 11:05   W 2023 bedzie baza załogowa na Marsie?

Holenderska firma Mars One ogłosiła właśnie, że planuje w 2023 roku założenie stałej kolonii na Marsie. Cel ma się udać przy pomocy komercyjnych firm takich jak SpaceX, a pieniądze niezbędne do realizacji przedsięwzięcia mają pochodzić od sponsorów a także z tego, że życie kolonistów będzie transmitowane w telewizji jako reality show. Największym ułatwieniem w realizacji misji ma być to, że cała załoga przeniesie się na Marsa już na stałe, do końca swojego życia. Mimo iż utrzymanie warunków do życia dla ludzi na Czerwonej Planecie będzie trudne, to zdaniem autorów projektu będzie to znacznie tańsze i bezpieczniejsze niż organizowanie podróży powrotnej.

Woda, żywność i tlen według zapewnień Mars One będą produkowane na miejscu przy użyciu dostępnych na Marsie zasobów. Ciekawym pomysłem wydaje się być ogólnoświatowa transmisja z przebiegu całej misji, począwszy od wyboru 4-osobowej załogi, poprzez cały program szkoleniowy, który będzie się odbywał jeszcze na Ziemi, aż po podróż do czerwonej planety i wreszcie życie na Marsie. Taka koncepcja pozwoli też pozyskać od komercyjnych nadawców telewizyjnych znaczną cześć środków niezbędną na sfinansowanie misji. Program emitowany na żywo w telewizji, zwłaszcza podczas podróży do czerwonej planety i pierwszych kroków człowieka na Marsie powinien cieszyć się według pomysłodawców miliardową oglądalnością na Ziemi.

Zdaniem twórców pomysłu Mars One będzie nie tylko najbardziej ekscytującą przygodą w historii, lecz także unikalną szansą na zrobienie kolejnego "wielkiego kroku dla ludzkości". Świat w końcu po raz pierwszy będzie mógł zobaczyć na żywo naszą pierwszą próbę kolonizacji obcej planety.

Projekt holenderskiego przedsiębiorstwa już teraz ma poparcie kilku znaczących osobistości w tym profesora Gerarda Hoofta - zdobywcy Nobla z dziedziny fizyki w 1999 roku, Paula Römera - twórcę Big Brothera oraz Gerarda Blaauwa - szefa Holenderskiego Towarzystwa Kosmicznego.




_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA