Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Czego oczekiwać na gwarancji od Citroen Assistance?
Autor Wiadomość
palogat

Mój samochód: C4 Grand Picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: ON
Wersja:: półautomat
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 0
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Sierpień 2012, 14:50   Czego oczekiwać na gwarancji od Citroen Assistance?

18.09.2012. wyjechałem nowym, na gwarancji Citroenem C4 Grand Picasso z półautomatyczną skrzynią biegów do Chorwacji.
Ok. 100 km od Zadaru po chwilowym zatrzymaniu się moje auto nagle odmówiło posłuszeństwa: zameldowało awarię skrzyni biegów. Reset komputera nie pomógł.
Po kontakcie z Citroen Assistance w ciągu godziny przyjechała pomoc drogowa. Zaholowali nas do Zadaru na warsztat autoryzowany, zapewnili nocleg i za 2 dni zdiagnozowano awarię elektronicznego zespołu sterującego skrzynią biegów. Wiązało się to z wymontowaniem skrzyni biegów i oczekiwaniem następne 3 dni na ściągnięcie częsci i naprawę.
W tym czasie trzeciego dnia od awarii pozbawiono nas noclegu bo należą się tylko 3 doby. Załatwiliśmy sobie lokum na własną rękę i wczasujemy się.
Nie byłoby źle, gdyby 5-tego dnia nie przyszła wiadomość, że niezbędna część jest dostępna tylko we Francji i na ściągnięcie jej potrzeba ok. 2 tygodni. Wynika stąd, że jesteśmy uziemieni conajmniej do 7.09.2012. A tu urlop się kończy, dzieci idą do szkoły.
Warsztat w Zadarze rozkłada ręce i twierdzi, że auto trzeba holować do Polski i że polski i chorwacki Assistance muszą dogadać się między sobą. Z kolei polski Assistance mówi wracajcie sobie jak chcecie i nie dopuszcza myśli holowania do polski. Mówi, że to najwyżej na nasz koszt - 5000 zł. A co z dalszą naprawą też nie mówią.
Nie wiadomo co robić. Od poniedziałku 27.08.2012 znów zaczniemy wydzwaniać do Assistance o jakieś konkrety.

Moje zapytanie brzmi: czy ktoś znalazł się w podobnej sytuacji i co się należy ze strony Citroena jeśli naprawa gwarancyjna przedłuża się a turyści nie mają czym wrócić do domu?

_________________
Pozdrawiam, :)
 
 
miroslaw998


Mój samochód: xantia
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: etylina+gaz
Wersja:: 5dr
Rok prod.:: 1994
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Toruń
Wysłany: 25 Sierpień 2012, 15:09   

Jeżeli auto jest na gwarancji a piszesz że tak to Twoją rolą jest zgłoszenie faktu awarii.Tą farmalność wykonałeś także.Reszta to kwestia dogadania się Twojego ubezpieczyciela z Citroen Assistance.Nie wiem co masz w pakiecie ubezpieczeniowym ale to co tam jest zawarte ma dla Ciebie ogromne znaczenie.Co to Ciebie obchodzi że serwis nie posiada części lub nie daje rady ściągnąć ją w terminie?Co to Ciebie obchodzi że auto odmówiło posłuszeństwa w niedzielę a serwis był zamknięty?Po to istnieją takie instytucje jak assistance aby zapewniły Tobie jak i rodzinie będącej w podróży bezpieczny i wygodny powrót czy dokończenie tejże.Z Citroen Assistance należy się samochód zastępczy lecz musi on się dogadać z ubepieczycielem a z tego co wiem w Citroenie zawsze był z tym problem.Na czas naprawy masz prawo do auta zastępczego w tej samej lub o stopień wyższej klasie.Niech wtedy ściągają części nawet trzy tygodnie i kolejne trzy naprawiają.Masz gwarancję,polisę więc walcz.

_________________
Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze dobrze używać. Kartezjusz.
 
 
palogat

Mój samochód: C4 Grand Picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: ON
Wersja:: półautomat
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 0
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Sierpień 2012, 15:31   

miroslaw998
Dzięki za odpowiedź, ale korzystam bezpłatnie z assistance z tytułu tego, że sprawa dotyczy awarii na gwarancji. Nie ma to związku ani z ubezpieczeniem OC ani AC. Niestety otrzymany assistance od PZU nie obejmuje awarii zagranicznych.

Samochodu zastępczego nie dali bo albo hotel (na 3 dni) albo auto zastępcze. A warsztat chorwacki nie miał w tym momencie auta. Zresztą do Polski i tak nie mógłbym nim pojechać.

_________________
Pozdrawiam, :)
 
 
grigori333
Aktywny
Janusz



Mój samochód: citroen C5 / Saxo / BX / BOXER
Poj. silnika (cm3): 20151425
Paliwo: diesel / diesel / Bp / diesel
Wersja:: Tourer Exclusive / Hatchback
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: tynski.janusz
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3601
Skąd: Olkusz
Wysłany: 26 Sierpień 2012, 09:38   

palogat napisał/a:
18.09.2012. wyjechałem nowym

Z tego wynika , że dopiero wyjedziesz .

_________________
niech moc będzie z DS
 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 28 Sierpień 2012, 20:04   

palogat napisał/a:
Niestety otrzymany assistance od PZU nie obejmuje awarii zagranicznych.
To pech bo w Polsce jest niezbyt potrzebny... Zawsze masz blisko do domu ;)

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Piekarz

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb+Lpg
Wersja:: EA
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 62
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 28 Grudzień 2013, 07:55   

Chcialbym troche odgrzebac temat. Zastanawiam sie czy ktos z was korzystal juz z ubezpieczenia asstance ale w starszych samochodach. Chodzi mi o pakiet assistance ktory mozna kupic od swojego ubezpieczyciela nie od dealeara. Koszt takiego pakietu w zaleznosci od opcji na Polske zaczyna sie juz od 100pln. Jezli ktos mial juz taka przygode to o ile nie narusza to regulaminu prosilbym o podanie nazwy ubezpieczyciela.

 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 29 Grudzień 2013, 04:24   

Ja miałem w koncie pakiet assistance i się zawiodłem. Byłem prawie 150km od domu i ..... wracałem do domu z bratem. Musiałem zostawić auto na parkingu i następnego dnia wrócić z gratami i je naprawić.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
Piekarz

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb+Lpg
Wersja:: EA
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 62
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 29 Grudzień 2013, 09:05   

A czy mozesz podac powod dlaczego odmowili pomocy?

 
 
Jacoll
Mechanik
Jacek



Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1,6
Paliwo: benzynka
Wersja:: Pikuś
Rok prod.:: 2008
SKYPE - login: jacoll72
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 3828
Skąd: Lipinki Łużyckie
Wysłany: 29 Grudzień 2013, 09:35   

Piekarz, Miałem kiedyś tam opcje assistance, chyba nawet gratisie (lub za nie wielką dopłatą) i z tego co pamiętam to pomimo, że nie korzystałem, nie byłem zadowolony.
Na pewno była pomoc w przypadku wypadku. Nie było natomiast pomocy w przypadku awarii pojazdu, który miał przekroczone 10 latek.
Jedno jest pewne - poczytaj dokładnie warunki tego assistance, które Ci oferują i ewentualnie wtedy zdecyduj. ;-)

_________________
Pozdrawiam Jacek :-)
 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 29 Grudzień 2013, 10:57   

Ta Polska jest jednak straszna. W Norwegii mialem czesciowe casco, wcale duzo nie drozsze od podstawowego i mialem pelne assistance w tym, na cala Europe, pomoc przy awarii, nawet odcholowanie do domu, koszty transportu rodziny, ewentualnie koszty hotelu. No i rocznik pojazdu nie mial zadnego znaczenia. Umowa jest umowa. W Niemczech przy teilcasco, jest prawie podobnie, ale chyba tylko na terenie Niemiec.No i nie wszystkie ubezpieczalnie to maja. Oprocz tego mozna wykupic ADAC- okolo 80 euro rocznie i wtedy pomoc, holowanie, naprawa, jesli mozliwa, bez kosztow. Placimy tylko za materialy.
Wszystko to funkcjonuje bezproblemowo, a w Polsce ciagle jeszcze za wszystko plac, a i tak sie okaze, za nie w kazdym przypadku ubezpieczenie pokrywa i mimo roznych pakietow, i tak na koncu duzo dokladamy. No tak, ale tutaj nikt za nic nie odpowiada i nie dotrzymuje umowy. Jak to mowia: jesli umiesz liczyc- licz tylko na siebie.

 
 
Piekarz

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb+Lpg
Wersja:: EA
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 62
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 29 Grudzień 2013, 14:20   

Wlasnie, rocznik. Posrednik ubezpieczyl mi ponad dziesiecioletni samochod o czym ja nie mialem pojecia ze takiego samochodu juz nikt nie chce w ramach assistance ubezpieczac. Po czym na drugi rok udalem sie do ubezpieczalni (juz bez posrednika) i powiedzieli mi ze nawet gdyby mi sie cos na drodze przytrafilo to nic mi sie nie nalezy. Nieuczciwy posrednik oczywiscie swoja prowizje zwinal. Inna sprawa to ze faktycznie te gratisowe assistance jest tylko na wypadek kolizji drogowej i to niekiedy tylko pomoc telefoniczna!!! Obecnie mam nieco nowszy samochod i wykupilem sobie assistance. Czesto podrozuje z moimi 3 corkami wiec pomyslalem ze dobrze by bylo miec chociaz nocleg na wszelki wypadek. Gdybym mial jakies doswiadczenia to dam znac. Z innego zrodla znajomy mial kupione assistance w PZU i po awarii skrzyni biegow w jego samochodzie odcholowali mu samochod do serwisu, czyli tam mozna powiedziec ze to dziala. Zastanawiam sie czy to ze firmy nie postepuja uczciwie w stosunku do swoich klientow nie jest po czesci wina klientow ktorzy nie dochodza swoich praw. Z doswiadczenia wiem iz po wypadku drogowym pierwsza kwota odszkodowania jest smiesznie mala nie majaca odzwierciedlenia w wartosci szkody i trzeba sie odwolywac. Czesto jest przeciez tak ze kupimy wadliwy produkt i po dwoch dniach sie rozpadnie ale mowimy to tylko 20pln nie chce mi sie gonic z paragonem. A producent wypuszcza nastepna partie kiepskiej jakosci produktow bo nie ma z tego tytulu zadnych konsekwencji. Ale to tylko takie moje przemyslenia. Wracajac do tematu jezeli ktos mial jakies doswiadczenia z assistance prosze sie wypowiedziec.

 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 29 Grudzień 2013, 16:24   

Piekarz napisał/a:
A czy mozesz podac powod dlaczego odmowili pomocy?

Powiem tak, nie odmówili, natomiast ich pomoc miała polegać na tym, że odcholują mi auto do najbliższego serwisu - to było jakieś 20 km i dalej radź sobie sam. Był wieczór i nie chciało mi się czekać na pomoc około 1h, po to aby podjechać 20 km i dalej nic.
Nie wiem jak to jest w assistance dokupowanym do ubezpieczenia, ale to moje w koncie to w sumie okazywało się że, dużo jest pięknie opisane na karcie papieru, w rzeczywistości to tylko jakieś specyficzne warunki pozwalały korzystać z nich optymanie. Nie polecam.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
Sm0kus
Mechanik
ST Radical Solutions


Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Benzyna
Wersja:: HPi Exclusive
Rok prod.:: 2001
SKYPE - login: sm0kus
Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 784
Skąd: KCH/KOL/KR
Wysłany: 18 Luty 2014, 10:32   

dejnekomirek napisał/a:
No tak, ale tutaj nikt za nic nie odpowiada i nie dotrzymuje umowy.


Kazik Staszewski z zespolem kiedys spiewali tak:
"Umowa leży już tutaj podarta
W Polsce umowa jest gówno warta"

_________________
Bylo: AX '96; Bravo JTD105 '98; C5 HPI Exclusive '01; Polo '92, Passat B5, Muscel Aro 243
Jest: C5 HPI Exclusive (Hungar Ring Mode!), Chrysler Pacifica 3.5B, Feroza 1.6

checkengine.com.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA