Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Dokładane przeciwmgielne do Xantii.
Autor Wiadomość
miroslaw998


Mój samochód: xantia
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: etylina+gaz
Wersja:: 5dr
Rok prod.:: 1994
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Toruń
Wysłany: 23 Listopad 2012, 12:13   Dokładane przeciwmgielne do Xantii.

Nadszedł czas że jesienna pogoda sprowokowała do założenia halogenów.Dzięki forum uzyskałem informacje dotyczące wiązek,gdzie szukać oryginalnych kostek i gdzie jest miejsce na przekaźnik.Wszystko to odnalazłem i zabrałem się za wnętrze.Niestety,tam gdzie jeden z kolegów odnalazł wtyczkę w którą wystarcza tylko podpiąć włącznik ja nie odnalazłem niczego.Znalazłem za to niezbite dowody że poprzedni użytkownicy auta dość mocno grzebali stąd w chwili zakupu taki przebieg na liczniku.Mimo wszystko postanowiłem uruchomić halegeny używając jednego ze schematów.Lampy oraz włącznik i przekaźnik miałem już od dawna przygotowane.Wszystko szło dobrze aż do chwili podłączenia włącznika.Nie jest to moja mocna strona dlatego liczę na pomoc forumowiczów.Włącznik ma pięć pinów.Doszedłem do sytuacji gdy świeci się delikatnie a po włączeniu świeci się intensywnie ale nie świecą się halogeny.Druga opcja to taka że dioda we włączniku nie świeci się wcale ale włącza i wyłącza halogeny.W tym przypadku nie wiadomo jednak czy są włączone czy nie.Kombinacje przy użyciu innego akumulatora doprowadziły do zwarcia i dziś bolą dwa palce a pomysłu na prawidłowe podłączenie jak nie było tak nie ma.Liczę na forumowiczów.



podłączenie halogenów.jpg
Taki schemat użyłem.
Plik ściągnięto 182 raz(y) 36,13 KB

_________________
Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze dobrze używać. Kartezjusz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA