Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak mocy!!!
Autor Wiadomość
kornelka

Mój samochód: citroen c5
Poj. silnika (cm3): 1999
Paliwo: disel
Wersja:: combi
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 4
Skąd: kożuchów
  Wysłany: 27 Grudzień 2012, 13:43   Brak mocy!!!

Mam cytryne od pół roku. Ogólnie rzecz biorąc kupiłam ją w ciemno no i okazało sie jak ciemną ma przeszłość. Od samego początku miałam problem z mocą. Zmieniłam jej wszystko co na początku trzeba pasek, oleje i filtry. No i zaczęło się. jeździ się ok a tu gaśnie na prostej drodze. Na początku myślałam że z mojej winy ale jak mojemu facetowi gaśnie no to już pomyślałam mam problem. ogólnie samochód zachowuje się tak odpalam (nie ważne jak długo jadę ) a on zachowuje się jakby pedał gazu się zepsuł i jakby nie łączył obroty (wskazówka nie drgnie). no i w efekcie gaśnie.Później mam problem z odpaleniem go znowu. Poszłam do mechanika kazał jechać do elektryka. Powiedział pozbyć się filtra cząstek stałych i katalizatora i będzie ok. Zrobiłam jak mówili no i znów to samo dalej gaśnie. Potrzebuje pomocy jak to rozwiązać.

_________________
kornela
 
 
damianC5

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2200
Paliwo: diesel
Wersja:: exclusive
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 28
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 27 Grudzień 2012, 23:06   

Podpiąć pod lexię.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 09:51   

może sterownik elektroniczny gazu już padł- niestety wymiana jeśli to! bo to potencjometr jak w radiu od głosu i może nie styka na ścieżkach?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 09:53   

i zmień elektryka bo tamten narobił Ci kosztów tylko..podłączyć pod komputer najpierw :-)

 
 
kornelka

Mój samochód: citroen c5
Poj. silnika (cm3): 1999
Paliwo: disel
Wersja:: combi
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 4
Skąd: kożuchów
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 17:38   

sasun71 napisał/a:
i zmień elektryka bo tamten narobił Ci kosztów tylko..podłączyć pod komputer najpierw :-)

No i racja byłam dziś na kompie u dwóch elektryków no i okazało się że pierwszy to naciągacz
i wszyscy to samo mówili że naciągacz i w ogóle. wyszło mi błąd czujnika katalizatora którego nomen omen nie posiadam. Byłam u trzech no i tylko jeden powiedział mi że mam zły parametr jednego z wtrysku paliwa. No i nie wie dlaczego jest on zły czy dlatego że jest źle przeprogramowany po tym całym wybebeszeniu czy był ogólnie czynnikiem złego funkcjonowania silnika i moim problemem.

_________________
kornela
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 29 Grudzień 2012, 17:11   

Katalizator wywalony to i czujnika nie ma i parametrów pracy dla komputera ale być może od początku to wina tego wtrysku? po prostu do naprawy choć koszt też duży więc albo wymiana na używany(od 150 zł)-nowy około 700 zł lub więcej..

 
 
Sm0kus
Mechanik
ST Radical Solutions


Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Benzyna
Wersja:: HPi Exclusive
Rok prod.:: 2001
SKYPE - login: sm0kus
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 784
Skąd: KCH/KOL/KR
Wysłany: 31 Grudzień 2012, 11:30   

Moze to zabrzmi troche idiotycznie, ale jakiego "czujnika katalizatora"??:P Na katalizatorze jest tylko jeden czujnik i nie jest to czujnik obecnosci katalizatora (teoretycznie - bo faktycznie jest tych czujnikow wiecej i przy wywalaniu kata sie ich nie usuwa...) a jest to sonda lambda (a czesto 2 sondy, i 2 termometry). Czesci tekstu o "parametrze jednego wtryskiwacza" tez nie bardzo rozumiem - jakiego parametru!? Czasu wtrysku (czasu otwarcia) kata wyprzedzenia wtrysku, kata otwarcia?! Generalnie duzo tutaj jest niewiadomych zeby cokolwiek sensownie doradzic.

Musisz dowiedziec sie jakie parametry wtryskiwaczy mu sie nie podobaja. Niestety ale powoli zaczynam miec obawy, ze i ten mechanik jest dobry do mercedesa 2.4d ('85) a nie do common raila..

_________________
Bylo: AX '96; Bravo JTD105 '98; C5 HPI Exclusive '01; Polo '92, Passat B5, Muscel Aro 243
Jest: C5 HPI Exclusive (Hungar Ring Mode!), Chrysler Pacifica 3.5B, Feroza 1.6

checkengine.com.pl
 
 
kornelka

Mój samochód: citroen c5
Poj. silnika (cm3): 1999
Paliwo: disel
Wersja:: combi
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 4
Skąd: kożuchów
Wysłany: 2 Styczeń 2013, 22:53   

jestem dalej załamana! dziś mi znów mi nie odpalił. Nie wiem co robić. Elektryk mi radzi by znów przeprogramować sterownik przy filtrze cząstek stałych( nie wiem czy dobrze to napisałam) Ale chodzi w głównej mierze że musimy zrobić to samo co tamten facet mi zrobił tylko bez wywalania sprzętu.Bo prawdopodobnie facet co mi to robił użył złego programu. A co do wtryskiwacza to parametr jest plusowy a powinien być minusowy. jestem załamana tym samochodem. Nie sprzedam go bo się nie opłaca. Ja chce go po prostu zrobić tylko u prawdziwego fachowca a tych jak na lekarstwo. Kurcze nie stać mnie aby popełniać kolejne błędy!!!

_________________
kornela
 
 
kornelka

Mój samochód: citroen c5
Poj. silnika (cm3): 1999
Paliwo: disel
Wersja:: combi
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 4
Skąd: kożuchów
Wysłany: 2 Styczeń 2013, 23:02   

Nie znam się ale mam wydruk z kompa i faktycznie jeden ma inną liczbę i jest na plusie. Nie wiem co to oznacza ale on powiedział że coś z tym jest nie tak. Inny mi powiedział że czujnik od katalizatora wykazuje mi błąd i to wszystko, trzeci to samo a auto dalej wariuje a ja dalej jestem w kropce. Ale wszyscy trzej twierdza że żle zrobiłam wywalając katalizator i filtr czastek stałych. ale to już du..

_________________
kornela
Ostatnio zmieniony przez robert 27 Styczeń 2013, 18:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 27 Styczeń 2013, 18:25   

Jakiś dalszy ciąg postu, ktoś widział.

Kornelka, jak możesz to wrzuć skan, lub zdjęcie tego wydruku to na pewno coś poradzimy.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 27 Styczeń 2013, 18:39   

Jestem ciekaw czy sterownik gazu jest ok ? ale to powinien pokazać komputer -błąd potencjometru gazu

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA