Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Citreon C5 HPI pompa
Autor Wiadomość
drgi

Mój samochód: citroen c5 hpi
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzin
Wersja:: exclusive
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: Slowacia
Wysłany: 4 Luty 2013, 18:01   Citreon C5 HPI pompa

Mam pytanie malem pompe na repasacii v gliwiciach i dzialal tylko 500km. Wyzslalem panownie na repasacie i Samochód był servise samochodowym. Dziś wymieniane regulator ciśnienia paliwa, czujnik ciśnienia paliwa i zamontovali pompe. Na biegu jałowym ciśnienie paliwa około 80bar + - 10 Po dodaniu gazu paliwa spada do 5 bar. A następnie wyjście do 138bar. Silnik wyłącza. Nie wiesz mi rady kde jest jezsce problem? Dzenkuje za rade

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 4 Luty 2013, 18:33   

No niestety polski oblany ;-) napisz poprawnie to i temat lepiej zrozumiany będzie..Witam na forum..może ktoś pomoże.. :-)

 
 
drgi

Mój samochód: citroen c5 hpi
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzin
Wersja:: exclusive
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: Slowacia
Wysłany: 4 Luty 2013, 18:44   

Cytat:
Jestem ze slowacii :) i pompa byla po regeneracii


 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 4 Luty 2013, 18:47   

ok ! dodaj w profilu słowak to mniej będzie uwag od roberta o sekretarce czyli pisz poprawnie.. :-P a poza tym cierpliwości kilka szpeców tu jest tylko mają pewnie inne zajęcia :-)

 
 
roman40

Mój samochód: citroen c5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: benzyna
Wersja:: exclusiv HPI
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 195
Skąd: FRANKFURT-MAIN
Wysłany: 4 Luty 2013, 20:48   

Napisz czy czujnik cisnienia wymieniales na nowy._Moim zdaniem pompa WC jest do wymiany.
Mozliwe ze pompa byla zle zregerowana,A najprawdopodobniej niema w niej juz oleju.

_________________
http://badbull69-73.pl.tl/
 
 
Sm0kus
Mechanik
ST Radical Solutions


Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Benzyna
Wersja:: HPi Exclusive
Rok prod.:: 2001
SKYPE - login: sm0kus
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 784
Skąd: KCH/KOL/KR
Wysłany: 4 Luty 2013, 22:23   

Niestety nie podejmuje sie naprawy tego auta po naprawie panow z Gliwic. Juz jedno takie wzialem, auto jezdzi, ale wlasciciel wlosy z glowy rwal i tanio nie bylo - a i mnie sporo nerwow, czasu i pieniedzy to kosztowalo.

Ja nie uwazam ze jestem nieomylny, ale jak daje gwarancje, to sie z niej wywiazuje.

A panowie z Gliwic nie robia regeneracji, tylko fuszerke. Wymiana membran i zalanie oleju - zgodnie z instrukcja z forum by scott69 to nie jest regeneracja.

_________________
Bylo: AX '96; Bravo JTD105 '98; C5 HPI Exclusive '01; Polo '92, Passat B5, Muscel Aro 243
Jest: C5 HPI Exclusive (Hungar Ring Mode!), Chrysler Pacifica 3.5B, Feroza 1.6

checkengine.com.pl
 
 
drgi

Mój samochód: citroen c5 hpi
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzin
Wersja:: exclusive
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: Slowacia
Wysłany: 4 Luty 2013, 23:43   

regulator ciśnienia paliwa, czujnik ciśnienia paliwa wymienalem za novy original z citroenu..
Szukam kogoś, kto zrobi mi normalnu regeneraciu pompy.... To zgory dzenkuje za info :)

 
 
Rafciu87


Mój samochód: C5 HPi Exclusive
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2001
SKYPE - login: ---
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 29
Skąd: ZABRZE
Wysłany: 5 Luty 2013, 01:05   

Kolego też miałem problem z pompą WC. Wszystko zależy od tego jakie membrany Ci założą i czy dobrze zaleją pompę olejem. Ogólnie nie miałem styczności z tymi Panami z Gliwic ale na ich temat krążą złe opini. Przyjmują pompę do regeneracji odsyłają niby sprawną a po tygodniu pompa się psuje. Najlepiej jakby kolega Sm0kus Ci ją zregenerował bo on zna sie na rzeczy, ewentualnie możesz szukać na stronie allegro.pl bo jest firma z Legnicy, która regeneruje pompy. U nich działa to tak, że za 700zł przysyłają Ci sprawną pompę a Ty odsyłasz do nich swoją starą pompę. Znajomy u nich wziął taką pompę i póki co 3 miesiące jeździ i jest wszystko ok. Najlepiej zanim zaczniesz wymieniać regulator ciśnienia itp to zrób dobrze pompę WC bo stracisz na wymianie części duzo pieniędzy a auto dalej będzie nie sprawne. Ja też miałem przy zepsutej pompie mnóstwo usterek, które wyświetlał komputer a jak zamontowałem sprawną pompę to wszystkie błędy znikły. A wracając do firmy z Gliwic to proponowałbym wymusić na nich zwrot gotówki bo w przeciwnym przypadku będziesz ciągle odsyłał pompę do naprawy a auto będzie stało i rdzewiało a Ty będziesz tracił nerwy i płacił kolejne pieniądze za przesyłkę.
Pozdrawiam i życzę szybkiej i sprawnej naprawy

 
 
Sm0kus
Mechanik
ST Radical Solutions


Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Benzyna
Wersja:: HPi Exclusive
Rok prod.:: 2001
SKYPE - login: sm0kus
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 784
Skąd: KCH/KOL/KR
Wysłany: 5 Luty 2013, 09:49   

Z tego co pisze drgi (tutaj i na prywatne maile) i z moich poprzednich doswiadczen, widze ze koledzy z Gliwic zrobili juz z tego normalny proceder przestepczy.

Wymieniaja membrany w pompie na swoje, oryginaly sprzedaja na Allegro. Po 2-3 tygodniach ich kiepskie membrany pekaja (i wiem nawet dlaczego... ale nie powiem, niech sie pomecza troche). Wymieniaja je jeszcze raz ale tym razem juz nie daja gwarancji - "bo cos innego jest zepsute i ewidentnie uszkadza membrany" (nikt nie bierze pod uwage, ze te mambrany sa o konski zad rozbic). Klient zostaje wyrolowany, po pierwsze na kase, po drugie najczesciej na 2 dobre oryginalne membrany. Proceder powtarza sie juz z nie pierwszym klientem.

_________________
Bylo: AX '96; Bravo JTD105 '98; C5 HPI Exclusive '01; Polo '92, Passat B5, Muscel Aro 243
Jest: C5 HPI Exclusive (Hungar Ring Mode!), Chrysler Pacifica 3.5B, Feroza 1.6

checkengine.com.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA