Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Tablet w samochodzie Citroen C5 ( X7)
Autor Wiadomość
bomba63


Mój samochód: Citroen C5 (x7)
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 14 Wrz 2015
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Czerwiec 2016, 19:53   Tablet w samochodzie Citroen C5 ( X7)

Witam! Tablet w samochodzie dokładnie w citroen C5 ( X7-kombi ) 2010r 1.6HDI

Koszt projektu w moim przypadku ok 300zł

Do gotowania potrzebujemy, przynajmniej w moim przypadku :

-radio RD4 ( u mnie fabrycznie zamontowane )
-Tablet 7" Navroad Nexo Smart Duo ( idealnie mieści się do konsoli 2din, posiada fabrycznie ROOT )
-ramka 2 din ( pod tablet )
-ramka pod wyświetlacz ( peugeot 3008 )
-Złącze AUX JACK PEUGEOT 407 CITROEN C5 RADIO RD4 ( u mnie AUX2 piny 1,2,7 )
-wtyczka zapalniczki
-gniazdo zapalniczki
-Moduł DC/DC Step-Down 12A Car
-kabel zasilający USB OTG-> micro USB
-Kabel Adapter Mini Jack 3-4 pin Słuchawki Mikrofon
-kabel jack - 2xRCA
-mikrofon ( ja zakupiłem ZALMAN)
-karta sim ( tel. internet )
-dużo opasek samozaciskowych
-parę puszek zimnego żywca

do dzieła !!!!!

Niczego nie zrobimy bez odpowiedniego przygotowania naszego Navroad Nexo Smart Duo.
Polega ono na wgraniu odpowiedniego oprogramowania ( apk )
-Auto Sleeper_1.9_1459614697435.apk
-LeanDroid-Premium.3.0.2
-Screen Rotation Control 1.0.7
-Car Launcher.ver.1.3.7.build.15 ( ja go nie używałem, kwestia gustu )
-skype
-Tablet Talk: SMS & Texting App
-oprogramowania nawigacyjne - ja wykorzystałem:
TomTom 1.4 EU
TomTom GO 10.1 EU
Automapa aAM_ v3.0.2.1028_Polska_1606_6.850_FINAL,
iGO_Basarsoft_9.6.29.404739_HERE_2016.Q1_EUROPE TRUCK

Z przygotowań wirtualnych, poza aplikacjami przydatnymi w samochodzie byłoby na tyle, czas na montaż fizyczny.

Wyświetlacz Navroad Nexo Smart Duo pasuje praktycznie idealnie do ramki 2din, niestety fizycznie, jest on troszeczkę większy większy, dlatego musimy spiłować elementy mocujące ramkę do konsoli ( trzy mocowania ok 5mm z każdej strony ) .

Fotka nr 1


Ja dodatkowo wyprowadziłem z tabletu fotka nr2 switche: zasilania i głośności na zewnątrz i wpiąłem się w układ zasilania wyprowadzając kabelki zasilania ( co widoczne jest na fotce nr1)

Fotka nr2



Teraz czas na mały wyświetlacz, trzeba go przenieś z górnej konsoli na miejsce zamontowania fabrycznego radia RD4, do tego posłużyłem się ramką wyświetlacza z peugeot 3008, pasuje ona idealnie ( nawet profil ramki jest taki sam jak profil radia )


i nadszedł czas na przeniesienie radia w miejsce dolnego schowka, tutaj trzeba troszeczkę pokombinować, gdyż po wyciągnięciu schowka, wewnątrz w komorze są tam trzy takie garby ( konstrukcja z ABS ) uniemożliwiające wsunięcie radia, za pomocą cienkiego brzeszczota wyciąłem to, niestety nie zrobiłem fotki.

Po tych operacjach rzeżbiarskich wygląda to tak fotka nr 4 :

Fotka nr3 było tak


Fotka nr4 wygląd obecny


Wszystko pasuje idealnie ( fabryka ) nie sugerować się fotkami bo fotki były robione podczas pracy montażu - dopasowywania i aby nie uszkodzić zatrzaski nie wpinałem tego za każdym razem tak jak powinno być.

Prace rzeżbiarskie mamy już za sobą, więc nadszedł czas na podłączenie naszego tableta.

Jak wspomniałem wcześniej użyłem przetwornicy Moduł DC/DC Step-Down 12A Car gdyż ładowarki ( nawet te najmocniejsze 2A ze znanego portalu aukcyjnego ) nie dawały radę z włączoną muzyką, nawigacją, yanosikiem. Tablet albo był na minusie w najlepszym przypadku podtrzymywał tylko baterię o ładowaniu baterii nie było mowy . Po zamontowaniu przetwornicy ( ustawiona na 5.3V i prąd 3A ) zapomniałem co to jest ładowanie.

Dżwięk audio i mikrofon podłączyłem za pomocą adaptera Mini Jack 3-4 pin Słuchawki Mikrofon i kabelka AUX do radia ( AUX2 ), można wykorzystać fabryczne złącze audio, które mieści się w schowku 2x chinch ja to zrobiłem na nowo zakupionym kabelku AUX gdyż to ze schowka zarezerwowałem ( AUX1 ) dla innych celów.

Piny do AUX2


Przyznam szczerze że ten komplecik Navroad Nexo Smart Duo i RD4 po AUX gra całkiem przyzwoicie, a naczytałem się w necie że to cicho będzie, nieczysto itd. itd. Moim zdaniem zależy to od karty dżwiękowej tabletu i od wzmacniacza radia. Mnie się udało i nic nie zamierzam modyfikować audio. Chyba, że ktoś jest naprawde zapalonym audiofilem.

Tablet posiada dual sim więc zakupiłem kartę z nr tel. i 3GB transferu danych ( 9 zł na mc. ) myslałem też o AERO ale wybór padł na tą kartę co kupiłem. Ze względu na bardzo częste moje przemieszczanie się PL-UK w drugie miejsce sim wstawię karte z nr tel i transferem danych UK.

Mimo że praktycznie mam dwa tel w samochodzie ( PL,UK ) irytował mnie mój osobisty tel.
mimo że mam zestaw głośnomówiący zastosowałem aplikacje Tablet Talk, po sparowaniu BT mojego tel i tabletu dzięki tej aplikacji ( niestety płatna ) mogę rozmowy przychodzące i wychodzące z mojego tel. odbierać za pomocą wyświetlacza z tabletu, jest to bardzo wygodne, a zwłaszcza w samochodzie gdyż cała książka tel dzięki sparowaniu jest w tablecie i bardzo łatwo i przejrzyście widzę ją na ekranie tabletu, tak samo przy odbieraniu duży kontakt wyświetla mi się na ekranie tabletu i w tedy decyduje czy ruch reki ma być w prawo ( odbiór ) czy w lewo ( odrzuć ). Do pełni szcęścia zainstalowałem też skype z wiadomych powodów. Fabrycznie w tablecie dialer jest pionowy ( trochę to głupio wygladało ) i wgrałem Screen Rotation Control 1.0.7 teraz dialer mam w poziomie. Tyle z łącznością z resztą każdy może kombinować jak uważa gdyż w google play jest mnóswo aplikacji , które ułatwiają życie.

Następnym zadaniem było uruchamianie i wyłączanie tabletu po przekręceniu kluczyka ( zapłonu ) z pomocą mi przyszła ta apk. Auto Sleeper_1.9_1459614697435.apk dzięki tej aplikacji ( warunek tablet ma pociągnięte zasilanie po kluczyku ) po przekręceniu kluczyka tablet się włącza z uśpienia i wyłącza przechodzi w uspienie po wyciągnieciu kluczyka ze stacyjki. W związku z tym że gdy mnie nie ma w samochodzie tablet najlepiej wprowadzić w tryb uśpienia i tryb samolotowy ( po nocy ubywa 1-2 % baterii ) do tego użyłem aplikacji LeanDroid-Premium.3.0.2 która w pełni działa z ROOT a że mój tablet fabrycznie był z ROOT to nie było problemu z niczym.

O programach nawigacyjnych nie będę się rozpisywał bo instalacja ich jest banalnie prosta, a i programy nawigacyjne są do zdobycia w necie. Ze względu na to że ja więcej przebywam w samochodzie niż w domu i jeżdżę po całej europie to wgrałem TomTom-a świetny na UK,NL, ( navigowanie po postkodach ) i pozostałe kraje europy zach. Jako uzupełnienie TomTom-a mam iGO, a po PL nie zastąpiona Automapa. Dowodem tego jest przebieg mojej cytrusi 420,000 km w ciągu praktycznie 5 lat ( Zakupiłem to z serwisu Citroena w UK 5 miesięczne auto z przebiegiem 1100mil czyli nie całe dwa tyś km ). Oleju jeszcze nie bierze, moc swoją ma, w zimie pali bezproblemowo a nic poza rozrządem nie było robione i tu ukłon do motoru 1.6HDI

Do pełni szczęścia muszę jeszcze profesjonalnie dociąć klapkę od wspomnianego wyżej schowka na wymiar radia, aby wytworzyła sie ori ramka do radia i pokombinować coś z kamerką cofania. Zakupiłem już EASYCAP VIDEO GRABBER ADAPTER Zgrywanie VHS UTV007 i KAMERA COFANIA CITROEN C2 C4 C5 C6 C8 JUMPY

tylko mam problem z tabletem a raczej modem oprogramowania bo tablet mimo że ma OTG to nie chce współpracować np. z odbiornikiem ( pendrive, kamerka itd. ) i ładowaniem . Jak podłącze pendrive lub kamerkę do OTG to automatycznie nie mam ładowania mimo ze mam kabelek ADAPTER KABEL OTG host Micro USB + Y-cable power który teoretycznie jest do tego ma obsłużyć ładowanie i odbiornik i tu liczę na waszą pomoc jak to rozwiązać !!!

Jak by był ktoś zainteresowany tym projektem, a czegoś nie opisałem to z wielką chęcią odpowiem na każde pytanie i po docięciu ramki na radio wrzucę filmik pokazując wszystkie funkcje tabletu na youtube.



PS.

byłbym zapomniał o najważniejszym, dużą wiedzą posiłkowałem się z forum Roverki

_________________
"Im większa nadzieja, tym boleśniejszy zawód."
 
 
wic1
Łukasz

Mój samochód: Citroen C5
Paliwo: LPG
Wersja:: III
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 05 Cze 2017
Posty: 2
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 10 Luty 2022, 11:09   

Witam,
Czy sterowanie z kierownicy działa?
WIem, że to pytanie retoryczne ale tak pomyślałem, że może kolega jakoś to ogarnął

POZDRAWIAM!

_________________
Pozdrawiam!
----------------------------------------------------------
Citroen C5 III, 2008r, 1.8, LPG.... działa i jeździ :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA