Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: robson
26 Listopad 2008, 20:53
Citroen na polskich drogach
Autor Wiadomość
pianka
[Usunięty]

Wysłany: 13 Listopad 2008, 06:57   Citroen na polskich drogach

Na naszych polskich drogach jest już coraz więcej citroenów to chyba dobrze o NIM świadczy Pozdrawiam

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 13 Listopad 2008, 18:41   

To świadczy o tym, że coraz więcej ludzi nie liczy na remonty dróg, tylko jeździ bardziej miękkimi autkami :)

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
baksowaty
Mechanik
baksowaty



Mój samochód: citroen c-crosser
Poj. silnika (cm3): 2,2
Paliwo: diesel
Wersja:: exlusive
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 149
Skąd: wrocław
Wysłany: 23 Listopad 2008, 00:12   

Witam ,drogi drogami komfort z jazdy hydrowozami jest super,a auta made in france szybko stały się bardzo popularne.

_________________
baksowaty
 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 23 Listopad 2008, 00:29   

No i nawet Japończycy docenili auta francuskie! :shock:

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 29 Listopad 2008, 00:43   

W ciągu ostatnich pięciu lat CITROEN zdobył 5 indywidualnych tytułów mistrza świata, wszystkie zdobył Sebastien Loeb, często deklasując rywali. W latach 2003 - 2005 Citroen trzykrotnie zdobył tytuł mistrz świata producentów w rajdach WRC. O czymś to świadczy.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
Ostatnio zmieniony przez robert 29 Listopad 2008, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 29 Listopad 2008, 12:03   

Ludzie już przestali wierzyć w niemiecką technologię i niezawodność ich samochodów bo to już jest tylko mit niczym nie potwierdzony. Ten pogląd pochodzi z czasów Mercedesa W114, który miał całe zawieszenie przystosowane z traktora i co się tu dziwić, że nic się nigdy w nim nie urwało :)
No a takie cacka jak to, to już naprawdę klasyka. klik

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 29 Listopad 2008, 12:14   

Mercedes Gullwing to klasyka - piękna klasyka.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
baksowaty
Mechanik
baksowaty



Mój samochód: citroen c-crosser
Poj. silnika (cm3): 2,2
Paliwo: diesel
Wersja:: exlusive
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 149
Skąd: wrocław
Wysłany: 15 Czerwiec 2009, 21:00   

Witam cudze chwalicie swego nie znacie wiele jest rodzimych starych konstrukcji które za przyczyną byłego ustroju nie opuśćiło pracowni projektantów,a te które były zostały rzucone do lamusa a szkoda tym bardziej że nasza motoryzacja na dzień obecny nie ma się .czym poszczyćić

_________________
baksowaty
 
 
telepol
[Usunięty]

Wysłany: 18 Czerwiec 2010, 16:57   

coraz więcej jest "francuzów" bo CCC - Cena Czyni Cuda. Ja kupując C3 picasso wersja exclusive 1,6 hdi zapłaciłem 65 tys. zł . W tej cenie i z takim wyposażeniem nic bym nie kupił chyba że ... Dacie :)

 
 
Waffel


Mój samochód: Citroen C5 Break mk II
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Benzyna
Wersja:: SX - "Islands Bell"
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 24
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Czerwiec 2010, 12:47   

rammstein napisał/a:
przykładem jest WARS którego nie wprowadzono do produkcji renault czekał do ostatniej chwili żeby wygasł patent i wprowadzili TWINGO


Rami wybacz małe sprostowanko, ale Twingo nie jest kopią Warsa tylko Beskida, którego kilka sztuk się uchowało. W zasadzie Wars niczym specjalnym, jak na wczesne lata 80 się nie wyróżniał. ;-)
Odnośnie zaś tematu który poruszyłeś po kilka dni temu miałem przyjemność obejrzeć Legendy PRL-u, gdzie przedstawiono raczej nieznane nikomu projekty opracowane w latach 70 i 80 jedynie w formie graficznej. Szok przeżyłem jak zobaczyłem prototyp Smarta. Był też projekt wyraźnie czerpiący inspirację z konstrukcji Citroena a to GS i BX, mini furgonetka na bazie Malucha i szereg innych. Jak do tego dodamy niewykorzystane możliwości rozwoju polskich motocykli (choćby polskiego Harleya - Junaka) to obraz strat jest zatrważający :shock:

_________________
Złota myśl Huberta - "Skakać każdy może, ale my mamy Hydro"
 
 
wuwuzela
[Usunięty]

Wysłany: 22 Czerwiec 2010, 13:58   

Więc potwierdza się ogólno pojęte stwierdzenie iż nasi czerwoni bracia skazywali naszą rodzimą produkcję na klęskę... NO może gdyby tamte czasy wyglądały inaczej to polskie FSM I FSO dziś nosiło by jakąś bardziej przystępną marketingowo nazwę i nie pordukowali by już aut pokroju malucha czy 125p których jakość i wykonanie jak i zaangażowanie techniczne odbiegała daleko od konkurencji...

 
 
arek.pytka

Mój samochód: C4 PICASSO
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: diesel
Wersja:: I
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 07 Sty 2015
Posty: 6
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 10 Luty 2015, 10:39   

Cena dobra Citroena robi swoje... ciężko jest kupić dobre(w miare nowe) auto w dobrej cenie a w tym przypadku jak najbardziej jest to możliwe!

 
 
MoonWalk

Mój samochód: Citroen C5
Paliwo: B
Wersja:: MK1
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 28
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 25 Sierpień 2015, 00:46   

Jaki odkop, ale skoro już się zdarzył, to sam go trochę odświeżę (również ze względu na to, że po prostu potrzebuję nabić postów... wybaczcie <3)

Wydaje mi się, że Polacy mają bardzo różnorodny gust - rzadko w których krajach jest tak bardzo różnorodnie na drogach jak u nas i to mi się nawet podoba. W Niemczech - głównie niemieckie, we Francji - głównie francuskie, też sporo fiatów jeździ. W krajach beneluksu, Szwajcarii i Austrii też jeździ się głównie niemieckimi, w Szwajcarii lubią też japońce. W Wielkiej Brytanii z kolei stawiają na rodzime Land Rovery, Mini, Rovery, Jaguary itp. nawet jeśli nic im już z rodzimej motoryzacji tak naprawde nie pozostało. Chociaż zauważyłem, że też bardzo lubią Peugeoty, Fordy i Ople. Nawet w Szwecji też głównie spotyka się Volvo i Saaby, a w czechach - Skody. Tak jak w Hiszpanii Seaty. I mimo że te marki mają już niewiele wspólnego ze swoimi rdzennymi krajami, to jednak ludzie czują się przywiązani. My nie mamy obecnie swojej marki (może już niedługo), dlatego kupujemy różnorako. I wydaje mi się, że dużo ludzi kieruje się stereotypami, chociaż trzeba przyznać, że na szczęście jest też wiele osób lubiących się wyróżnić na drodze i w Polsce chyba nigdy nie brakowało francuzów czy włochów. A ostatnio też koreańczyków, chociaż czesto też wydaje mi się, że zależy to od regionu Polski, a czasami nawet od miasta i umiejscowienia salonu danej marki w danym mieście - to też jest pewien czynnik decydujący o zakupie.

 
 
TKcit
mistrz świata

Mój samochód: citroen zx
Poj. silnika (cm3): 1900
Paliwo: berbelucha
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 1996
Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 26
Skąd: Mazury
Wysłany: 8 Listopad 2015, 23:53   

Ja zauważam ostatnio sporo samochodów koreańskich.

 
 
MarcinLbn
Aktywny



Mój samochód: Megane III / Clio II
Poj. silnika (cm3): 1.2, 1.6
Paliwo: 2 x Benzyna
Wersja:: Dynamique / Campus
Rok prod.:: 2011
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 696
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Listopad 2015, 07:42   

MoonWalk napisał/a:
we Francji - głównie francuskie, też sporo fiatów jeździ.


Ilekroć bym nie był we Francji to zawsze widzę niestety miażdżącą przewagę niemieckich... Wbrew pozorom francuskich wcale nie jest tam dużo.

_________________
Cytryna się sprzedała...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA