Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
dymi na biało(moze lekko niebiesko) po odpaleniu
Autor Wiadomość
darek_k
Aktywny
Kamerzysta Mechanik


Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: ON
Wersja:: Hathback EXLUSIVE
Rok prod.:: 2006
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 796
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 6 Grudzień 2013, 17:02   

malina92 napisał/a:
Niestety nie wiem jakiej firmy mam wtryski. Ktos wspominał ze moze simensa.
wtryski masz BOSCH ,
cena za 4szt w ASO to - 4.807,56zł

 
 
malina92

Mój samochód: Citroen c4 Hdi
Paliwo: diesel
Wersja:: coupe
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Grudzień 2013, 17:22   

Nawet nie chce myslec jak mi zadzwonia ze tyle kasy trzeba zapłacić. Najgorsza opcja jaka przewiduje to regeneracja 4ch . Chociaz dwa sa wporzo a jeden cos lekko przelewa

 
 
malina92

Mój samochód: Citroen c4 Hdi
Paliwo: diesel
Wersja:: coupe
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Grudzień 2013, 17:26   

Dwa w normie , jeden leje całkowicie, czwarty lekko zaczyna przypuszczać

 
 
fanx


Mój samochód: C4 Grand Picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Diesel
Wersja:: :)
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 70
Skąd: Gdynia
Wysłany: 6 Grudzień 2013, 17:34   

Z tego co poczytałem wnioskuje ze Siemensa są piezoelektryczne i i ch sie nie regeneruje.Jeśli są Boscha to regeneracja nie jest mega kosztowna.

I jeszcze znalezione w necie,co prawda 1.6hdi ale...

Charakterystyczną cechą tych silników jest wtrysk common rail. W zdecydowanej większości wersji jego dostarczycielem jest firma Bosch, która stosuje wtryskiwacze elektromagnetyczne. Co ciekawe, również w najnowszej konstrukcji. Dla użytkownika ma to tę zaletę, że w razie uszkodzenia wtryskiwacza istnieje możliwość jego naprawy – koszt około 450 zł. Natomiast w systemach Siemensa wykorzystywane są wtryskiwacze piezoelektryczne, których się nie naprawia, a ich cena wynosi nawet 3078 zł.

 
 
malina92

Mój samochód: Citroen c4 Hdi
Paliwo: diesel
Wersja:: coupe
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Grudzień 2013, 17:42   

Rozmawiałem z mechanikiem o "regeneracji" wiec raczej jest to bosh. Musze do wtorku czekac dojda wtryski do serwisu. Pięć zjebanych dni zamartwiania sie...

 
 
fanx


Mój samochód: C4 Grand Picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Diesel
Wersja:: :)
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 70
Skąd: Gdynia
Wysłany: 6 Grudzień 2013, 17:50   

Nie przejmuj sie cenami ,,serwisowymi". Oni maja te ceny z kosmosu, próbują zdzierać z ludzi bo trzeba opłacić koszta utrzymania tych metrów salonów,kilkunastu machaników,handlowców i przedstawicieli. Rozbój w biały dzień,aż dziw ze ktoś do nich wogole jeżdzi.

Jak bedziesz miał walnięte wtryski to zregenerujesz je w warsztacie który sie w tym specjalizuje a których jest pełno. Tam maja przynajmniej bardziej ludzcie ceny.

powodzenia!

 
 
malina92

Mój samochód: Citroen c4 Hdi
Paliwo: diesel
Wersja:: coupe
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Grudzień 2013, 18:03   

Trochę sie uspokoiłem
http://www.motodiesel.pl/...-FAP&Itemid=438

Napisane jest ze w moim silniku sa wtryski bosha elektromagnetyczne a regeneracja nie tak droga. Moze nie zbankrutuje. Bede sie odzywał jak juz bede wiedzial. Daj Boże żeby tylko trzeba było uszczelnic jeden wtrysk za "stowke"

 
 
fanx


Mój samochód: C4 Grand Picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Diesel
Wersja:: :)
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 70
Skąd: Gdynia
Wysłany: 6 Grudzień 2013, 18:38   

Z tego co wiem choc moge sie mylic to w 1.6 hdi wystepowały boscha ale tez i Siemensa....

wystrczy na górze wtrysku przeczytac jakiej firmy jest.

 
 
malina92

Mój samochód: Citroen c4 Hdi
Paliwo: diesel
Wersja:: coupe
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Grudzień 2013, 18:41   

Mechanik mowil ze oddajemy na regenerację wiec to bosh sie domyślam. Zapomniałem spytac jakie to wtryski.

 
 
puggiblue

Mój samochód: 607
Poj. silnika (cm3): 2200
Paliwo: Diesel
Wersja:: ----------------
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 161
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Grudzień 2013, 18:47   

Sorry Panowie, drążycie temat, a na trzeciej stronie malina92 napisał VIN i z niego wyraźnie wynika, że ma układ BOSCHa.

 
 
malina92

Mój samochód: Citroen c4 Hdi
Paliwo: diesel
Wersja:: coupe
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Grudzień 2013, 18:52   

Dzieki wielkie za rozwiania wątpliwości :)) !!!! . Miejmy nadzieje ze nie pojedzie mocno po kieszeni.

 
 
darek_k
Aktywny
Kamerzysta Mechanik


Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: ON
Wersja:: Hathback EXLUSIVE
Rok prod.:: 2006
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 796
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 7 Grudzień 2013, 06:42   

nie wiem czy temat był przerabiany, ale sprawdzany był zawór ciśnienia w pompie wysokiego ciśnienia, jak zawór szwankuje to też są takie objawy jak opisane: ciężko pali, nierówno pracuje, dymienie

 
 
malina92

Mój samochód: Citroen c4 Hdi
Paliwo: diesel
Wersja:: coupe
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 7 Grudzień 2013, 10:45   

Tez sie zastanawiam czy to na pewno wtryski. Jeden leje całkowicie wiec i tak musze zregenerować go. Od 8 do 16 do diagnozowali wiec sporo rzeczy sprawdzili. Mysle ze na kompie by pokazało jakies zaburzenia. Sprawdzali ciśnienia na magistrali itd .

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 7 Grudzień 2013, 11:17   

Sam sobie odpowiedziales: jeden leje calkowicie. I wlasnie to powoduje dymienie przy rozruchu, potem dziala korekcja i dymienie maleje. jesli chcesz tylko podratowac auto, regeneruj tylko ten. Ale, jesli zalezy Tobie na idealnej pracy silnika, oddaj wszystkie do sprawdzenia. To nie kosztuje duzo, a wierz mi, silnik HDI pracuje naprawde przyjemnie, jesli wtryski sa idealne, nie mowiac o odpalaniu. No i spada zuzycie paliwa i to czasami wrecz o polowe. Moj kolega mial C5 2.2 i srednie zuzycie mial okolo 10 litrow, a moj identyczny po regeracji pali 6.5. Te wtryski mozna naprawiac i wcale nie jest to tak drogie.
Dobrze wiem, ze wtryski w HDI sa na koncu listy usterek, ale jesli diagnoza wskazuje na ich uszkodzenie, to naprawa jest konieczna. Jazda na polskim paliwie niestety bardzo przyspiesza problemy z wtryskami. Najgorzej jest z wtryskami piezo- wymagaja idealnej czystosci paliwa, wrecz niemozliwej do osiagniecia w normalnych warunkach polskich. Znam przypadki, ze przy 120 tys padly trzy razy juz i to do przechodzenia silnika w stan awaryjny. A ich cena powala. No coz, taka jest cena nowego diesla i niech nikt sie nie cieszy moca i niskim zuzyciem paliwa, wczesniej, czy pozniej koszty napraw i obslugi przeraza. Jedno moge powiedziec: na tle innych marek, silniki HDI sa bardzo trwale i wcale tak czesto nie zawodza, chociaz czesto spotyka mnie wyraz politowania u innych, gdy mowie, ze jezdze Citroenem. Ciesze sie, ze mam Cytrynke i to od wielu juz lat. Pozdrawiam i zycze przyjemnosci z jazdy HDI

 
 
malina92

Mój samochód: Citroen c4 Hdi
Paliwo: diesel
Wersja:: coupe
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 7 Grudzień 2013, 12:03   

W poniedziałek 4 wtryski są wysyłane do firmy , która się tym zajmuje profesjonalnie i robi wszystko w jeden dzień. Dostane telefon w jakim są stanie. Sprawdzam wszystkie , chodziło mi o to ,że mam nadzieje ,że tylko jeden będe muszał regenerować (czy tam 2) :) . No mam nadzieje ,że tak to się skończy ;) . Dzięki bardzo za pomoc . Gdyby nie Wy to pewnie bym dalej tak jeździł , albo bym wydawał kase u innych mechaników :P . Dam znać jak już wszystko załatwie i jak sprawa będzie wyglądać :) . Całe szczęscie ,że mam bosha i regeneracja nie zrujnuje biednego studenta :D

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA