Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Najniebezpieczniejsze auto - Xantia....
Autor Wiadomość
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 7 Lipiec 2009, 12:22   Najniebezpieczniejsze auto - Xantia....

Czy wiedzieliście, że Xantia, auto w sumie wyglądające na dość solidnie zbudowane - wypadło najgorzej w testach zderzeniowych? Wszystko można zobaczyć sobie TU
Co na to posiadacze tej marki?

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
wuwuzela
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lipiec 2009, 13:03   

No z tego co widać to saxo tez nie jest zbyt bezpieczne podczas kolizji no ale można pocieszyć się tym że te auta produkowane były jakiś czas temu a nowsze modele chronią nas bardziej. A więc ludzie kupujcie nowe bezpieczne auta :D Tylko maniacy będą się tłukli starymi :)heh

 
 
wuwuzela
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lipiec 2009, 09:13   

NO ja tez nie znalazłem niczego na ten temat;)

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 11 Lipiec 2009, 14:34   

Wyników zderzeniowych nie widziałem ale gdzieś widziałem coś na temat, ze jest to niebezpieczne auto! Ciekawe kto to wymyślił. Chyba żarty sobie robią!

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
baksowaty
Mechanik
baksowaty



Mój samochód: citroen c-crosser
Poj. silnika (cm3): 2,2
Paliwo: diesel
Wersja:: exlusive
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 149
Skąd: wrocław
Wysłany: 11 Lipiec 2009, 17:16   

Witam dlaczego do tych testów nie wzieli PF 126,ciekawe co by wtedy było.

_________________
baksowaty
 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 11 Lipiec 2009, 18:35   

bardzo mała puszka pandory

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
wuwuzela
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lipiec 2009, 19:03   

ta albo pudełko na bizuterie:D

 
 
mhm
hydrocholik :)


Mój samochód: Renault Laguna
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyniak
Wersja:: break
Rok prod.:: 1996
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Lipiec 2009, 09:58   Re: Najniebezpieczniejsze auto - Xantia....

robson napisał/a:
Czy wiedzieliście, że Xantia, auto w sumie wyglądające na dość solidnie zbudowane - wypadło najgorzej w testach zderzeniowych? Wszystko można zobaczyć sobie TU
Co na to posiadacze tej marki?


1) Te testy pokazuja Xantie mk.I. Xantia mk.II byla znacznie poprawiona.
2) Rami: testow zderzeniowych XMa nie znajdziesz, bo kiedy wprowadzono XMa na rynek to NCAP jeszcze zderzeniowych testow nie robil. Nie mogę teraz odnaleźć, ale niedawno gdzies widzialem statystyki szwedzkiego odpowiednika PZMOT'u i wg nich XM znalazł się w 10 najniebezpieczniejszych aut produkowanych pomiędzy 1980 a 2000 rokiem. Statystyki obejmowały coś ok 20tys zanotowanych wypadków.
3) Jak można zobaczyć na fotkach to mój BX zdrowo oberwał. Ja siedzą w środku nawet nie poczułem uderzenia, tylko patrzyłem jak moje kochane auto obrywa.
4) Te wsie testy zderzeniowe to se można w d6 wpakować, bo statystyki i tak mówią wyraźnie iż najwięcej wypadków to zderzenia boczne, a jeśli już czołówki to nie przy 50km/h, ale znacznie więcej.

_________________
"MHM"
 
 
ANETA.
ANETA


Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 2100
Paliwo: ON
Wersja:: automat
Rok prod.:: 1997
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 156
Skąd: SZ. G.
Wysłany: 13 Lipiec 2009, 16:06   

z tego co czytałam dzisiaj w internecie Nasz citroen XM też należy do grupy najniebezpieczniejszych aut. Szczerze mówiąc nieco się zdziwiłam jak zobaczyłam XM bo byłam przekonana że go tam nie będzie :-D a jednak. TU




Nie wiem jak wy ale ja do tego niebezpieczniejszego autka bez kasku ( rowerowego ) i ochraniaczy nie wsiądę :-D :-D :-D :-D Myślę że tak zabezpieczona mam jakieś szanse na przeżycie ;-) :-D :-D :-D chyba że ktoś zna jakiegoś kowala aby mi wykuł zbroje ochronną ......... :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

_________________
Pozdrawiam Aneta.S :P
Ostatnio zmieniony przez ANETA. 13 Lipiec 2009, 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mhm
hydrocholik :)


Mój samochód: Renault Laguna
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyniak
Wersja:: break
Rok prod.:: 1996
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Lipiec 2009, 17:17   

ANETA napisał/a:
z tego co czytałam dzisiaj w internecie Nasz citroen XM też należy do grupy najniebezpieczniejszych aut. Szczerze mówiąc nieco się zdziwiłam jak zobaczyłam XM bo byłam przekonana że go tam nie będzie :-D


Ja jednak i tak uważam, że XM jest i będzie bezpieczniejszy niż jakikolwiek choćby nowy "maluch" :) Masa swoje robi.

_________________
"MHM"
 
 
wuwuzela
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lipiec 2009, 21:00   

Wiesz to może nie do końca zależy od ilości miejsca ale od ilości rzeczy które pochłaniają energię i trwrdości konstrukcji bo wielkie auto wcale nie oznacza że bezpieczne. Treaz nawet najmniejsze auta uzyskują 5 gwiazdek w NCAP

 
 
wuwuzela
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lipiec 2009, 21:10   

Tak ale nie wiadomo czy z odpowiednich materiałów :D

 
 
wuwuzela
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lipiec 2009, 21:16   

miał fart :) PS trohe zbaczamy z tematu :)

 
 
mhm
hydrocholik :)


Mój samochód: Renault Laguna
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyniak
Wersja:: break
Rok prod.:: 1996
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Lipiec 2009, 06:46   

Citronauta napisał/a:
Wiesz to może nie do końca zależy od ilości miejsca ale od ilości rzeczy które pochłaniają energię i trwrdości konstrukcji bo wielkie auto wcale nie oznacza że bezpieczne. Treaz nawet najmniejsze auta uzyskują 5 gwiazdek w NCAP


Taaa.... 5,6,...10 gwizadek NCAP..... Gdyby zasady ich przyznawania w czasie były nie zmienne to może by to miało jakieś znaczenie. Sądzisz iż auto sprzed np. 7lat, które uzyskało wówczas 4gwizdki dzisiaj by je również dostało ?? Nie sądzę. NCAP to taki chłyt marketingowy :) Mam propozycje: gwiznij takim 4-5 gwizdkowym autem małym, np. CLIO, w 4-5 gwizdkowe aut duże, np. Lagune.

_________________
"MHM"
 
 
lkoziolek

Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 2500
Paliwo: Diesel
Wersja:: II
Rok prod.:: 1994
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 170
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Lipiec 2009, 11:25   

Jakieś 3-4 lata temu kupiłem (dla części) Xm 2.5TD po wypadku (zderzenie czołowe). W chwili uderzenie XM miał koło 60km/h a drugi samochów ok 20 -30km/h. Nie wchodząc w szczegóły Xm dosyć porządnie był skasowany - prawie cały osprzęt silnika zmiażdżony, silnik pozrywał poduchy i wbił się trochę w kabinę, tak że deskę rozdzielczą wybrzuszyło jakieś 5-10cm. Uderzenie było tak silne, że urwała się klamra pasu bezpieczeństwa (w sumie to sie otworzyła) i kierowca uderzył w kierownicę (oczywiście przez poduchę powietrzną). W sumie z tego wypadku właściciel Xm wyszedł z połamanymi dwoma żebrami, natomiast kierowca forda eskorta nie przeżył...

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA