Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Testy zderzeniowe Citroen Xsara Picasso
Autor Wiadomość
pestka
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lipiec 2009, 00:38   Testy zderzeniowe Citroen Xsara Picasso

Boczne poduszki powietrzne w Picasso powinny chronić głowę i górną część tułowia kierowcy. Jednakże podczas testu na zderzenie boczne chroniły go tylko do wysokości ramion. Z tego powodu Euro NCAP przyznało samochodowi tylko jeden z dwóch możliwych do uzyskania punktów w tej części testu.

Zderzenie przednie

Kabina okazała się mocna i ochroniła pasażerów przed uderzeniem obiektami spoza samochodu. W standardzie montowane są poduszki powietrzne kierowcy i pasażera. Poduszka kierowcy pozwoliła, by jego głowa przesunęła się w prawo i odbiła od jej powierzchni. Mogłoby to narazić go na obrażenia głowy. Jego klatka piersiowa uderzyła w kierownicę, co zwiększyło ryzyko obrażeń tej części ciała. Twarde elementy pod deską rozdzielczą mogły uszkodzić jego nogi i stopy. Na tylnym środkowym siedzeniu zainstalowano trzypunktowy pas bezpieczeństwa, który zapewnia lepszą ochronę niż pas biodrowy. Jednakże możliwe było przesunięcie ukośnej części pasa. Przednie pasy bezpieczeństwa wyposażono w ograniczniki napięcia i pirotechniczne napinacze, aby zmniejszyć ryzyko obrażeń.

Zderzenie boczne

Boczna poduszka powietrzna nie chroniła dobrze klatki piersiowej. W wyniku uderzenia tylna klapa otworzyła się.

Bezpieczeństwo dziecka

Citroën dostosował uniwersalne foteliki Römer Peggy, z których korzystało oboje dzieci. Ustawiono je przodem do kierunku jazdy. Główka trzylatka nie była chroniona podczas zderzenia czołowego, jak również bocznego. Młodsze dziecko było chronione, ale testujący zaobserwowali duży nacisk na szyję. Jest to jednak typowe dla tak małych dzieci siedzących przodem do kierunku jazdy. Przednia poduszka powietrzna dla pasażera jest montowana w standardzie i może powodować poważne, a nawet śmiertelne zagrożenie dla dziecka umieszczonego naprzeciw niej tyłem do kierunku jazdy. Jednak nie zamieszczono żadnego ostrzeżenia. Naklejki znajdujące się w samochodzie łatwo się zdzierają.

Bezpieczeństwo pieszych

Picasso zapewnia zbyt słabą ochronę, zwłaszcza w okolicy zderzaka. Maska okazała się lepsza, lecz nie jest elastyczna w miejscu, gdzie mogłaby uderzyć główka dziecka.



ochrona.gif
Plik ściągnięto 2514 raz(y) 9,57 KB

citroen_picasso2_sp.gif
Plik ściągnięto 2514 raz(y) 2,07 KB

citroen_picasso1_p.gif
Plik ściągnięto 2514 raz(y) 1,45 KB

citroen_picasso_d.gif
Plik ściągnięto 2514 raz(y) 1,51 KB

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 21 Lipiec 2009, 23:27   

Mam nadzieję, że XM lepiej chroni...

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA