Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamkniete/zablokowane tylne drzwi - Xantia
Autor Wiadomość
Marcin0116

Mój samochód: Peugeot 307
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: SW
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 24
Skąd: WLS
Wysłany: 20 Kwiecień 2014, 16:19   Zamkniete/zablokowane tylne drzwi - Xantia

Witam wszystkich.
W mojej księżnej pojawił się taki problem ze oboje tylnych drzwi sie zamkneło/zablokowało i nie moge ich otworzyć. Próbowałem manualnie od wewnatrz ale nic z tego a centralnym sie nie da bo zwyczajnie przestał działać... Przednie drzwi sie otwieraja i zamykaja(manualnie) a tylne ani drgną.
Co z tym zrobić? Prosze o udzielenie jakis wskazówek poniewaz nigdy nie miałem do czynienia z takim problemem
Pozdrawiam i zycze wesołych świąt

 
 
pedro
Aktywny
Citroen Kalisz



Mój samochód: Citroen C5 X7 2.0HDi, C4 3D 1.6HDi
Poj. silnika (cm3): 2000;1600
Paliwo: Diesel
Wersja:: 163KM Sedan , VTR-3D
Rok prod.:: 20102005
SKYPE - login: pedro-kalisz
Pomógł: 71 razy
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 2346
Skąd: Kalisz
Wysłany: 23 Kwiecień 2014, 23:22   

hej. drzwi sa zaryglowane z tego co rozumiem i do tego jest zalaczona blokada na dzieci...jak wyciagasz guzik z boczkow to co sie dzieje? jak masz centralny to znajdzie sie sposob na otwarcie...tylko piszesz ze ie dziala... opisz jak on nie dziala czy z pilota czy z kluczyka czy wogle echo...jutro pomysle i napisze jak te drzwi otworzyc :) pozdro

_________________
LEXIA/PP2000
C5 X7 2.0HDi FAP 163KM na hydro
C4 3D 1.6 HDi
kiedyś:
GSA,BX 1.4, ZX 1.8i, ZX 1.4, BX 1.9D, XM 3.0V6 ,Xantia 1.8i, Xantia 2.1TD,Xantia 1.8i+gaz,C5 2.2HDi EXCLUSIVE HB, Xsara VTS 2.0 HDi, C4 Picasso 1.6 HDi, C5 FL 2.0HDi
Kliknij"POMÓGŁ"jak tak się stało
 
 
pedro
Aktywny
Citroen Kalisz



Mój samochód: Citroen C5 X7 2.0HDi, C4 3D 1.6HDi
Poj. silnika (cm3): 2000;1600
Paliwo: Diesel
Wersja:: 163KM Sedan , VTR-3D
Rok prod.:: 20102005
SKYPE - login: pedro-kalisz
Pomógł: 71 razy
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 2346
Skąd: Kalisz
Wysłany: 24 Kwiecień 2014, 08:32   

Próba 1: - wyciągnij guzik od otwierania z tapicerki(to nie takie proste jak się wydaje...chyba że chcesz popsuć guzik) i pociągnij za drucik który zostanie...możliwe że już kiedyś ktoś zdejmował guzik - zdjął go nie właściwie i teraz sa efekty...
Próba 2: - wyciągasz z tunelu środkowego:
a) jeżeli masz wersję bez szyb elektrycznych z tyłu i bez szyber dachu to wyciągasz schowek między fotelami
b) jeżeli masz elektryczne szyby z tyłu lub szyberdach el. to wyciągasz minischowek i osłonę przełączników od szyb oraz same przełączniki....
I tam znajdziesz puszkę od centralnego zamka...bierzesz kabel 2 żyły do jednej dajesz z akumulatora + do drugiej - i najpierw próbujesz dać masę (-) na 5 lub 7 pin...jak nie działa dajesz + i - na kabelki w kostce opisane jako 5 i 7 sterują one otwieraniem i zamykaniem auta...(robisz to przy podpiętej kostce do centralki) jak dalej nie działa to sprawdzasz kolejne kable ( nie pamiętam dokładnie ich rozpiski ale są 2 grube to jest prąd do centralki, brązowy do sterowania oświetleniem w aucie i chyba 6 zielonych...one są podzielone na sterowanie(2kable) prawa strona 2 kable i lewa strona 2 kable wtedy kombinujesz dając + i - aż do momentu gdy zamki się odezwą i albo otworzą albo zamkną.
Próba 3: - najgorszy scenariusz...
wykręcasz siedzisko kanapu z tyłu, wyciągasz je i odkręcasz tapicerkę drzwi... wtedy masz dojście do wszystkich cięgieł i zamka...i musi sie otworzyć...

Jak byś czegoś nie czaił to pisz ;D

_________________
LEXIA/PP2000
C5 X7 2.0HDi FAP 163KM na hydro
C4 3D 1.6 HDi
kiedyś:
GSA,BX 1.4, ZX 1.8i, ZX 1.4, BX 1.9D, XM 3.0V6 ,Xantia 1.8i, Xantia 2.1TD,Xantia 1.8i+gaz,C5 2.2HDi EXCLUSIVE HB, Xsara VTS 2.0 HDi, C4 Picasso 1.6 HDi, C5 FL 2.0HDi
Kliknij"POMÓGŁ"jak tak się stało
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA