Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Citroën DS5
Autor Wiadomość
logos

Mój samochód: DS5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel/hybryda
Wersja:: Hybrid4
Rok prod.:: 2013
Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 22 Wrzesień 2016, 10:16   

odswieżę temat. Kupiłem 3 letniego DS5 Hybrid w kwietniu. Zrobiłem 12 tkm. Poza tym mam C5 III kombi. DS jest mniejszy, jest mniejszy komfort zawieszenia niz C5 hydro ale za to ma wyraznie bardziej sportowy charakter.. Poza tym same plusy. . Swietny design, funkcjonalność, wygoda, jakość materiałów. W C5 czułem sie jak w "bombowcu" a w DS% jak w "mysliwcu". Poza tym hybryda daje radę, szczegółnie w korkach w jexdzie miejskiej. Mały minus za skrzynie biegów. Za to są łopatki przy kierownicy i zawsze mozna sobie błyskawicznie. zrzucic bieg. Samochód ekonomiczny. Średnie spalanie z 10 000 tm 6,2 / wiekszość miasto/. samochód b. cichy i wygodny w długiej jezdzie po autostradach. Niestety przy hybrydzie trzeba sie przyzwyczaic do duzo mniejszego bagaznika niż C5 kombi.

Pozdr
Wojtek
Bydgoszcz

 
 
marekp

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: hybryda
Wersja:: DS5
Rok prod.:: 2014
Dołączył: 24 Sty 2020
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Styczeń 2020, 11:46   

Po 4 latach odświeżę temat. Wczoraj kupilem DS5 Hybrid z 2014 roku. Jezdzilem nim dwa dni i mi sie podoba. Nie wiem czy to byl najlepszy pomysl ale na pewno lepszy niz Outlander PHEV ktory kupilem 4 miesiace temu i juz sprzedalem poniewaz nie mial zadnych zalet. Tylko wady. Jeszcze bede mial przez niego kontakt z urzedem finansowym bo to mniej niz pol roku i ponioslem strate. Wiec zeznanie. Ale mniejsza to to. Na razie mam dobre odczucia. Co prawda siedzenia nie sa skorzane ale alcantara czyli jakis wynalazek sztuczny rodem z Japonii. Nie sa grzane ale przy obecnym klimacie - po co? Dosc skromna wersja. Mam pytanie konkretne. Tam jest denna nawigacja. Czy ktos moze zmienil na cos bardziej sensownego? W ostatnich samochodach montowalem Android rodem z Chin. W Toyocie RAV4 i w Outlanderze tez zdazylem. Dzialaja bez zarzutu. Znalazlem w Chinach jakas ale napisali ze do DS5 bez nawigacji. Tam jest cos integrowane z samochodem? Mowie o tej mojej. Bo to co wyswietla sie np. srednie zuzycie paliwa to mozna zignorowac. Co prawda potem ten joystick by stal sie bezuzyteczny. Nie wiem. Jak sie dowiem to napisze. Na razie bede aktualizowal mapy w tym...... Navteq-u. Bo sa 2013-2014. Choc jak mialem Yarisa tez hybryde to tam podobna mapa po 3 latach od skonczenia nowej trasy na Bialystok pomimo aktualizacji probowala mnie prowdzic oplotkami. Nie widziala tej trasy. Na razie moze wkleje tam jakis tablet? Jesli to sie okaze skuteczne to znaczyc bedzie ze niepotrzebne jest integrowanie z samochodem. Mozna by wziac to do aut bez nawigacji i zamienic.

Moze koledzy maja uwagi na co zwrocic uwage? Widze ze nie jest to popularny samochod na forum. Malo ludzi nim jezdzi czy sie nie psuje i nie ma o czym mowic?

Pozdrawiam

MarekP

 
 
marekp

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: hybryda
Wersja:: DS5
Rok prod.:: 2014
Dołączył: 24 Sty 2020
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Styczeń 2020, 21:06   

Kupilem DS5 Hybrid z silnikiem 2000. Fajnie jezdzi w zasadzie mi sie podoba. Niestety nie ma idealow. Ta nawigacja..... Nie da sie jej zmienic. Nawet nie da sie zalozyc od DS5 z 2017. Inaczej jest sterowane to wszystko. Pomijam koszt takie operacji rowny 1/10 wartosci rynkowej DS5 z 2014. Na Androidzie nie ma do tego auta. Zanadto jest zintegorowane z samochodzem. Moze by sie dalo ale pewnie przestana dzialac czujniki parkowania i kamera. To z tych bardziej bolesnych. Tam widocznosc do tylu jest...... no nie najlepsza. Trzaba sie pogodzic z tym co jest. Aktualizacja map niewiele zmienila. Ale mozna zrobic jak ktos nie ma nic lepszego do roboty. Trwa to godzine niemal.

Nie mialem do tej pory diesla z filtrem czastek stalych. Znaczaco to podnosi zuzycie paliwa w miescie. Bo sie wypala. Do tego jakis "szajs" jest dodawany bo to mokry filtr i tylko w serwisie bo trujacy. To potem jak wylatuje z rury to juz nie truje. Zdaje sie ze cale to gadanie o ekologii to jest jedna wielka sciema.

Ale samochod w zasadzie mi sie podoba.

MarekP

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA