Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Moda na części regenerowane
Autor Wiadomość
kogucik
[Usunięty]

Wysłany: 23 Styczeń 2015, 09:45   Moda na części regenerowane

Jakiś czas temu musiałem wymienić maglownicę. Używanej trochę strach kupować więc kupiłem regenerowaną. Na razie wszystko jest OK. Zainteresowałem się przez to częściami regenerowanymi. Dowiedziałem się, że teraz jest ogólna moda na naprawianie starych części. Jest to ekologiczne rozwiązanie itd. Ja myślę, że to zjawisko nasila się w Polsce bo ludzie po prostu nie mają pieniędzy na nowe części. Jak myślicie?

 
 
grigori333
Aktywny
Janusz



Mój samochód: citroen C5 / Saxo / BX / BOXER
Poj. silnika (cm3): 20151425
Paliwo: diesel / diesel / Bp / diesel
Wersja:: Tourer Exclusive / Hatchback
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: tynski.janusz
Pomógł: 107 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3599
Skąd: Olkusz
Wysłany: 23 Styczeń 2015, 10:10   

kogucik napisał/a:
bo ludzie po prostu nie mają pieniędzy na nowe części.
Musi, że tak.

_________________
niech moc będzie z DS
 
 
MarcinLbn
Aktywny



Mój samochód: Megane III / Clio II
Poj. silnika (cm3): 1.2, 1.6
Paliwo: 2 x Benzyna
Wersja:: Dynamique / Campus
Rok prod.:: 2011
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 696
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Styczeń 2015, 12:34   

kogucik napisał/a:
Ja myślę, że to zjawisko nasila się w Polsce bo ludzie po prostu nie mają pieniędzy na nowe części. Jak myślicie?


Zależy jakie części. Ja na przykład nigdy nie kupię regenerowanych opon (nalewki, bieżnikowane, itp). Nie mam pieniążków na dobre zimowe lub letnie to zamiast nalewek wolę tańsze ale fabrycznie nowe (przykładowo na lato kupiłem Dębice Presto za 650 zł zamiast Michelinów Energy Saverów, gdzie koszt wyniósłby mnie za komplet ponad 1100 zł) oraz niczego, co wiąże się z bezpieczeństwem. A wiem, że są centusie zakładający używane (pewnie przetaczane) tarcze hamulcowe, używane klocki hamulcowe czy pasy bezpieczeństwa z rozbitków.
Ale np. odrdzewione, uczciwie połatane i polakierowane drzwi czy maskę czemu nie? Jeżeli koszt jej zakupu wynosi 1/3 ceny nowej części?
Z trzeciej strony my, posiadacze hydrowynalazków jesteśmy zmuszeni do szukania regenerowanych chociażby pomp LHM ;-)

_________________
Cytryna się sprzedała...
 
 
Grześq91

Mój samochód: ZX
Poj. silnika (cm3): 1580
Paliwo: Benzyna
Wersja:: X5M2K
Rok prod.:: 1992
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Cze 2013
Posty: 18
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 26 Styczeń 2015, 08:59   

Zgodzę się z MarcinLbn. Nie zawsze opłaca się kupować regenerowane części. Ja nigdy nie kupię opon bieżnikowanych. Raz się skusiłem i żałuję do tej pory. Nie ma sensu oszczędzać na nich. Tutaj chodzi o nasze bezpieczeństwo. Nie oszczędzałbym na żadnej części która ma wpływ na nasze bezpieczeństwo. Tutaj znalazłem ciekawy artykuł na ten temat http://www.czesciregenero...generowane.html

Podobno niektóre części regenerowane są lepsze od oryginalnych ;)

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 28 Styczeń 2015, 11:41   

Czasy się zmieniają.... Na pewno opony, to produkt jednorazowy i niebezpieczne jest kupowanie wynalazków.
Swego czasu pracowałem kilkanaście lat przy regeneracji głowic samochodowych. Spawało się takowe, jak pękły ale teraz, to się raczej nie opłaca. Tyle jest części z rozbitków na szrotach, że zamiast spawać, to lepiej zregenerować starą. Po pękniętym pasku rozrządu lub po przegrzaniu głowicy - jeszcze jest sens bo po takim zabiegu - głowica jak nowa. Cena zaś, to ułamek nowej...

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
MarcinLbn
Aktywny



Mój samochód: Megane III / Clio II
Poj. silnika (cm3): 1.2, 1.6
Paliwo: 2 x Benzyna
Wersja:: Dynamique / Campus
Rok prod.:: 2011
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 696
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Styczeń 2015, 21:03   

robson napisał/a:
Czasy się zmieniają....

Ale mentalność niektórych ludzi niestety nie... A znam takowych.


robson napisał/a:
Na pewno opony, to produkt jednorazowy i niebezpieczne jest kupowanie wynalazków.

Dla niektórych liczy się TYLKO niska cena i nic poza tym. Do tego dochodzi kompletna ignorancja w temacie obsługi samochodu i bezpieczeństwa. Stąd wydłubywanie pasów z rozbitków, zimowe opony w zimie na przód (i ogólnie lepsze na przód), wspomniane nalewki bo są tańsze o 100 zł na komplecie od na przykład całkiem porządnych Dębic...


robson napisał/a:
Tyle jest części z rozbitków na szrotach, że zamiast spawać, to lepiej zregenerować starą. Po pękniętym pasku rozrządu lub po przegrzaniu głowicy - jeszcze jest sens bo po takim zabiegu - głowica jak nowa. Cena zaś, to ułamek nowej...

Można przebierać jak w ulęgałkach. Mając na przykład silnik po kolizji z powodu urwanego paska można albo jakoś go reanimować albo kupić inny, może mocniejszy ;) Jeśli skrzynia i sprzęgło podołają mocniejszej jednostce.

_________________
Cytryna się sprzedała...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA