Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Błędy ortograficzne na forum

Czy rażą cię podstawowe błedy ortograficzne?!
TAK - Polacy nie gęsi i swój język mają! Czasami nie rozumiem tego co niektórzy piszą!
77%
 77%  [ 46 ]
NIE - chodzi mi tylko o merytoryczne zaspokojenie wiedzy na temat citroenów. Nie ważne są zasady ortografii
15%
 15%  [ 9 ]
OBOĘTNE jest to dla mnie. Nie dbam o to z lenistwa.
6%
 6%  [ 4 ]
Głosowań: 59
Wszystkich Głosów: 59

Autor Wiadomość
pianka

Mój samochód: C4 picasso
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: diesel
Wersja:: exclusive
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 9
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 12 Maj 2010, 20:18   

rami po co te uwagi, rozwiewasz złość a wiesz że złość piękności szkodzi ;-)

_________________
Cytrynka
 
 
ANETA.
ANETA


Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 2100
Paliwo: ON
Wersja:: automat
Rok prod.:: 1997
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 156
Skąd: SZ. G.
Wysłany: 13 Maj 2010, 00:29   

tomektb napisał/a:
(od roku administratorowi to wisiało, ale teraz znalazł temat zastępczy)
Zostawiam to Tomek bez komens

[ Dodano: 2010-05-13, 00:31 ]
rammstein napisał/a:
to jak ja bym wymyślił że nie podoba mi się kolor strony klubu
a mi się nic nie podoba i nie narzekam :-P

_________________
Pozdrawiam Aneta.S :P
 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 7 Wrzesień 2010, 22:53   

BYKOM STOP!

Nazwa akcji nie jest nowa. Kilka lat temu istniała witryna .www.BYKOM-STOP.top.pl , strona kampanii na rzecz przestrzegania reguł ortografii w sieci. Można tam było dyskutować na forum, nadsyłać adresy stron rojących się od błędów, spróbować swoich sił w dyktandzie lub skorzystać ze słownika ortograficznego.

Skąd pomysł?
Wśród młodzieży, ale nie tylko, panuje jakaś dziwna moda na ignorowanie ortografii, interpunkcji i różne ‘uRoZMAicENIa tekstuff’. Popatrzcie tylko na większość blogów. Byk na byku, wielkie i małe literki, dziwne zapisy… Aż oczy bolą. Nikt się nie przejmuje. Ba! Spora liczba osób się wręcz obraża, gdy im się zwróci uwagę. Mają gdzieś ortografię i zasady pisowni, uważają to za zbędne wymysły nauczycieli i rodziców…

Jestem „dys”!

Ogromna liczba osób zasłania się zaświadczeniem „na dysleksję” i uważa, że to je zwalnia z obowiązku poprawnego pisania. Otrzymując stosowne zaświadczenie z poradni trafiają do raju na ziemi – nauczyciele nie sprawdzają błędów w wypracowaniach / na dyktandach, więc po co się uczyć ortografii? Po co wysilać swoje pozostałe szare komórki i zastanawiać się, jak się pisze dany wyraz? Piszę, jak popadnie, dorzucę (D) w kółeczku przy nazwisku i mam spokój.

Od razu uprzedzamy – nie jest to nagonka na osoby, które naprawdę mają poważne problemy z pisownią. Wiemy, że są tacy, znamy ich osobiście i podziwiamy ich chęć do doskonalenia swoich umiejętności i przezwyciężania dysfunkcji. Tępimy natomiast osoby, które robią masę błędów i zasłaniają się stosownym oświadczeniem… z własnego lenistwa!

Komputer za mnie sprawdzi!

Przyzwyczailiśmy się do tego, że komputer sprawdza za nas pisownię. Ale pamiętajmy, że nie wszystkie programy mają taką opcję – cały czas musimy zwracać uwagę na sposób, w jaki piszemy. Taka opcja w edytorze tekstu jest naprawdę rewelacyjną rzeczą, ale nie polegajmy wyłącznie na niej. Wstyd popełniać błędy w najprostszych wyrazach…

„oj bo na gg fajnie siem kreca”

Ile razy widzieliście na różnych stronach wypowiedzi, gdzie po każdym zdaniu jest po kilkanaście wykrzykników czy znaków zapytania? Czemu wszędzie zamiast standardowego pojedynczego znaku zapytania widzimy po dwa? Ano dzięki naszemu kochanemu Gadu-Gadu. Bo ktoś wpadł na pomysł, aby takie podwójne „!!” i „??” zamieniać na animowane ikonki. I teraz każdy tak pisze „bo na gg fajnie siem kreca”… Taaaak… Ale tak jest tylko na GG! Nigdzie indziej nic się nie zamieni, a to tylko wkurza pozostałych.

Cel akcji

Od razu zaznaczę, że celem akcji nie jest tępienie każdej możliwej literówki. Kilka takich byków zostało znalezionych nawet na tej stronie „Errare humanum est” (łac. „mylić się jest rzeczą ludzką”). Celem akcji jest ograniczenie masowego zalewu postów z niezliczoną ilością błędów, które znajdziemy na każdym forum dyskusyjnym. Czym innym jest kilka literówek w dłuższym tekście, a czym innym 10 lub więcej błędów w zaledwie kilkulinijkowych postach…

Świata nie zbawimy, ale namawiając i przekonując użytkowników na naszych stronach, blogach czy forach dyskusyjnych, może uda się nawrócić chociaż kilka osób. Dla ratowania ojczystego języka, dla uświadamiania młodzieży… Jeśli nie macie takich wielkich ambicji, to pomyślcie choćby o naszych oczach, aby nie były kaleczone milionami błędów…

Jak pisać poprawnie?
Pisząc poprawnie, pokazujesz swoją klasę. Drobna rzecz, a cieszy. Warto jest pokazać się z dobrej strony!

Ortografia – to nie jest trudne!

Aż oczy bolą, gdy widzimy błędy w tak prostych i tak często używanych wyrazach jak „mugł” , „ktury” , „karzdy” , „rzaden” . Wiele osób razi taka ignorancja i potrafią wyrobić sobie negatywne zdanie o autorze takiego tekstu już po pierwszych jego zdaniach.

Interpunkcja – żeby można nas było zrozumieć.

Mówiąc coś, musisz zrobić sobie co jakiś czas przerwę na zaczerpnięcie powietrza. Jeśli chcesz podkreślić zdanie, to mówisz głośniej, jeśli chcesz zadać pytanie – odpowiednio je intonujesz. W tekście pisanym funkcję taką spełniają znaki interpunkcyjne. Kropki, przecinki, średniki, wykrzykniki, nawiasy itp. znaki są po to, żeby odpowiednio oznaczyć dany tekst, podzielić go na logiczne części. Dzięki temu części tekstu nie zlewają się ze sobą i nie męczymy się podczas czytania.

NIE KRZYCZ!!!

Nikt nie lubi, gdy się na niego krzyczy. A w Internecie się ogólnie przyjęło, że pisanie zdań WIELKIMI LITERAMI oznacza krzyk. Miliony wykrzykników po każdym zdaniu. Oduczmy się więc wciskania CAPS LOCK-a i przesadzania z wykrzyknikami.

Ni3 PisHmY ff TeN SpoS00b

Teksty pisane w ten popularny sposób wcale nie są ładniejsze. Takie „upiększacze” w postaci wielkich i małych literek, fonetycznego zapisu czy stosowania cyfr zamiast liter tylko utrudniają czytanie tekstu.

Polskie znaki

Wciąż trwa spór o to, czy stosować polskie znaki diakrytyczne w Internecie, czy nie. Głównym argumentem za niestosowaniem polskich znaków jest najczęściej wygoda – to tak, jakbyśmy tłumaczyli przejeżdżanie na czerwonym świetle tym, że nie chce nam się przekładać nogi na pedał hamulca. Powinniśmy stosować polskie znaki w tekstach na stronach WWW, blogach czy pisząc teksty na forum dyskusyjnym, podczas rozmowy na Gadu-Gadu, gdyż tu nie ma żadnych przeciwwskazań.



Oto link do słownika ortograficznego online. Dla chcącego nic trudnego

Materiały ze strony: bykom-stop.avx.pl

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
Ostatnio zmieniony przez robert 8 Wrzesień 2010, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 01:20   

Szkoda, że strona już nie działa.... Ale jest wiele innych: klik
A znacie to? Chuck Norris popiera akcję BYKOM-STOP! i kopie za błędy ortograficzne z półobrotu! :lol:

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 02:36   

robson napisał/a:
Szkoda, że strona już nie działa.... Ale jest wiele innych: klik
...

Własnie na podstawie materiałów z tej strony powstał mój post.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
mhm
hydrocholik :)


Mój samochód: Renault Laguna
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyniak
Wersja:: break
Rok prod.:: 1996
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 08:09   

robert, ale robson ma racje :(

"Serwis www o takim adresie nie istnieje na tym serwerze."

Albo adres jest błędny, albo strona znikła.

_________________
"MHM"
 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 11:31   

mhm napisał/a:
robert, ale robson ma racje :(

"Serwis www o takim adresie nie istnieje na tym serwerze."

Albo adres jest błędny, albo strona znikła.


Dokładnie.
robert napisał/a:

" ...Kilka lat temu istniała witryna .www.BYKOM-STOP.top.pl ..."

Więc od samego początku wiadomo, że witryna obecnie nie istnieje.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
mhm
hydrocholik :)


Mój samochód: Renault Laguna
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyniak
Wersja:: break
Rok prod.:: 1996
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 14:28   

robert napisał/a:

" ...Kilka lat temu istniała witryna .www.BYKOM-STOP.top.pl ..."
Więc od samego początku wiadomo, że witryna obecnie nie istnieje.


Upss... nie doczytałem, że tam jest czas przeszły :)

_________________
"MHM"
 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 12 Wrzesień 2010, 14:37   

Co Wy na to aby wgrać na forum coś takiego jak dodatek w FF?! Nie wszyscy używają takiej uniwersalnej i wspaniałej przeglądarki, więc będzie to dobre dla tych co używają niebieskiego E. itp. Będzie to podkreślać lub zmieniać kolor byków. Jak ktoś w swoim poście zobaczy masę błędów ortograficznych, to może jej użyć. Prawda jest niestety taka, że Ci , którzy mają dysortografię , będą chętnie korzystać z tego, bo to jest dla nich pomoc. Natomiast ci , którzy wpadają na forum jak burza i mają gdzieś to, czy napiszą "który" czy "ktury" to i tak z tego nie skorzystają.
Nie chcę robić coś w rodzaju blokowania postów z bykami bo i tak można by było ;) Jest to niestety niemożliwe bo wiele słów po prostu nie da się zamknąć w rami i wrzucić do słownika. Weźmy dla przykładu nicki, które są unikatowe i niepowtarzalne. Rzadko kiedy są one słowami ze słownika ;)

P.S.
Prawda, że teraz bardziej razi taki byk? Aż chce się go poprawić w tym poście bo świeci jak żarówa!

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
mhm
hydrocholik :)


Mój samochód: Renault Laguna
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyniak
Wersja:: break
Rok prod.:: 1996
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Wrzesień 2010, 15:56   

Jestem ZA. Oby tylko faktyczni ludzie chcieli z tego udogodnienia korzystać.

_________________
"MHM"
 
 
elv1sone

Mój samochód: citroen xsara
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: VTS
Rok prod.:: 2000
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: dolnyśląsk - obecnie Szczawno
Wysłany: 12 Wrzesień 2010, 21:49   

Bardzo mnie cieszy fakt, że ktoś ponownie podjął jakąś akcję i nie olał tego tematu.
Chciałbym powiedzieć że to wstyd pisać w sposób jak niektórzy piszą na różnego rodzaju forach i blogach. Człowiek musi się często zastanowić o co chodzi piszącemu. Myślę że po zainstalowaniu tego dodatku będzie widać kto chce pisać poprawnie, a kto ma to wszystko w .... .

 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 12 Wrzesień 2010, 23:50   

Cieszy mnie fakt, że nowi użytkownicy też to dostrzegają i chcą pisać poprawnie w języku polskim.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
qwerty

Mój samochód: citroen
Poj. silnika (cm3): 1100
Paliwo: benzyna
Wersja:: heh
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: stąd
Wysłany: 27 Luty 2011, 21:05   

oddałem swój głos i wynika ze 70% głosujących rażą błędy ortograficzne.

Anetko wracając do słowa "mędy" i użytkownika co je napisał, następnym razem będę bardziej wyrozumiały :P

pozdrawiam

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 30 Marzec 2011, 10:37   

Odświeżę może temat ;)

Polszczyzna łączyła w przeszłości i łączy dziś wszystkich Polaków, bez względu na miejsce zamieszkania, wiek, poglądy polityczne i wszelkie inne różnice i odrębności. Nie ma innego dobra tak powszechnego i tak ważnego dla nas wszystkich jak język ojczysty. Po polsku rozmawiamy, przekazujemy swoje uczucia, uczymy mówić małe dzieci, wyznajemy wiarę, piszemy wiersze. Możemy mieć różne poglądy, zajmować różne stanowiska w wielu kwestiach, możemy się spierać, dyskutować, ale zawsze będziemy to robić po polsku i nie jest obojętne, czy będzie to język różnorodny i bogaty, piękny i poprawny, etyczny i estetyczny, czy też ubogi i prymitywny pełen sloganów i nieporadnych sformułowań, niepotrzebnych zapożyczeń i wulgaryzmów. Język jest podstawowym składnikiem tożsamości Polaków i dobrem kultury narodowej. Ochrona i rozwijanie języka polskiego pozwoli zachować tożsamość kulturową i świadomość odrębności we wspólnej, ale przecież różnorodnej Europie. Wejście do Unii Europejskiej spowodowało, że troska o polszczyznę nabrała nowego wymiaru: nasz język stał się piątym (pod względem liczby użytkowników ) językiem Unii Europejskiej i istnieje duża szansa na to, by stał się także jednym z najważniejszych języków europejskich. Polszczyzna nas łączy- niech to będzie język bogaty, poprawny i piękny. Czystość języka , jego poprawność, umiejętność sprawnego wyrażania myśli w mowie i piśmie winno być naszym pierwszoplanowym zadaniem.
A wiecie skąd ten powyższy tekst pochodzi?!
Otóż zdziwicie może się ale jest to:
UCHWAŁA SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 22 grudnia 2005 r.
w sprawie ustanowienia roku 2006 Rokiem Języka Polskiego.

Przytoczę tu jeszcze kilka pięknych cytatów, naszych wspaniałych poetów polskich. Może sobie co poniektórzy przypomną lekcje języka ojczystego, ze szkolnej ławki :) Zobaczcie jaki nasz język był piękny i jakże wychwalany przez nich:

Powoli rosła nasza mowa.
Początek jej daleki.
Powoli gromadziła słowa,
przez wieki, długie wieki.
Nie żałowali mnisi ręki,
niewczasu i mitręgi,
polszczyzny pierwsze szorstkie dźwięki
wpisując do swej księgi.
Ubogim rymem częstochowskim
Rej ładził język zgrzebny.
Ludowej gwarze Kochanowski
wskazywał lot podniebny.
(Roman Pisarski ; O mowie polskiej, fragm.)

I wdarłem się na skałę pięknej Kalijopy,
Gdzie dotychmiast nie było znaku polskiej stopy.
I teraz ci z Libanu niosę Dawidowe
Złote gęśli, a przy nich polskie pieśni nowe:
Psałterza pięć książeczek.
(Jan Kochanowski — Psałterz Dawidów, fragm.)

Chodzi mi o to, aby język giętki
Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:
A czasem był jak piorun jasny, prędki,
A czasem smutny jako pieśń stepowa,
A czasem jako skarga nimfy miętki,
A czasem piękny jak aniołów mowa...
Aby przeleciał wszystka ducha skrzydłem.
Strofa być winna taktem, nie wędzidłem.
(J. Słowacki)

Hej, ty mowo, nasza mowo,
Znasz ty zaklęć wielkie słowo,
Masz ty siłę piorunową!
(Maria Konopnicka — Na piastowym Sląsku, fragm.)

Bądź z serca pozdrowiona,
Ojczysta, święta mowo!
Niby łańcuchem złotym
Wiąże nas twoje słowo.
Twój dźwięk przez góry, morza
Łączy i w jedność splata
Wychodźców polskich rzesze
We wszystkich częściach świata.
Tyś nasza twierdza, tarcza,
Opieka i obrona,
Ojczysta święta mowo,
Bądź z serca pozdrowiona!
(Leopold Staff — Mowa ojczysta)

Mowo polska! Orlico swobodna,
Tyś wichr wzlotów, tyś krwawych miecz starć!
Mowo polska! Słoneczna i miodna,
Tyś pachnąca ojczystych lip barć.
Mowo polska! Pacierzu i gromie,
Tyś szept matki nad dziecka złym snem!
Mowo polska! Ojczyzno i domie!
(Artur Oppman — Mowa polska, fragm.)

A w tej naszej ojczyźnie
wiatr piosenkę nam gwiżdże,
szumią kłosy i brzozy, i sosny.
Lecz najmilszym w niej dźwiękiem
polska mowa brzmi pięknie,
słowa, które z tej ziemi wyrosły...

Towarzyszą nam wszędzie,
w marszu, w hymnie, w kolędzie,
i zabawa je rodzi, i praca.
Odbijają się w gwiazdach,
ptak je niesie do gniazda,
kiedy wiosną do kraju powraca...

Na dzień dobry co rano,
na wieczorne dobranoc
są przy tobie, dopóki nie uśniesz.
Niech śpiewają i płyną
nad rodzinną krainą,
niech w niej mieszka i spokój, i uśmiech...

(Hanna Łochocka — Słowa ojczyste)


MOWO,
„A my — jakąż się odpłatą
Wywdzięczymy tobie za to,
że nas moc twa ubezpiecza?"
Szanuj ją dziecko! Strzeż jak źrenic!
Dbaj, aby była czysta!
To muzyka naszej ziemi.
Melodia to ojczysta...

(Roman Pisarski — 0 mowie polskiej, fragm.)

A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!


Mikołaj Rej, który jako pierwszy pisał wyłącznie w języku ojczystym - głosił powyższe słowa, dla podkreślenia konieczności zerwania z panującą nadal w okresie renesansu modą pisania po łacinie.
Tak jak kiedyś - ludzie lubili posługiwać się wytworną, klasyczną łaciną, tak dziś nie sposób zachować język ojczysty.
Jakież to jest na czasie....
Teraz, gdy jesteśmy "Keine Grenzen," i w pracy szefowie są obcojęzyczni. Nie sposób zachować natarczywych wtrąceń i języka w stylu ponglish (EN+PL)
Szanujmy zatem swój język i nie kaleczmy go. Aby zostało coś z niego dla naszych potomków...

Z poważaniem - Robert

P.S.
Pole krzykaczy, jak już zapewne zauważyliście to tylko u nas ;) KLIK

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Wodnikczek


Mój samochód: Xm
Poj. silnika (cm3): 2100
Paliwo: dizel TD
Wersja:: hatchback bez HA
Rok prod.:: 1999
Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 396
Skąd: Opole
Wysłany: 30 Marzec 2011, 22:10   

A mnie się nikt nie czepia bo jestem w grupie dys-coś-tam. Chcesz mieć spokój zapraszam w szeregi

Ostatnio zmieniony przez robert 31 Marzec 2011, 00:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA