Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakupy przez internet
Autor Wiadomość
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 3 Listopad 2013, 17:30   

wolę płacić gotówką..finanse wtedy pod kontrolą,dwa do tego trzeba mieć jeszcze telefon.. ;-) na te aplikacje..

 
 
grigori333
Aktywny
Janusz



Mój samochód: citroen C5 / Saxo / BX / BOXER
Poj. silnika (cm3): 20151425
Paliwo: diesel / diesel / Bp / diesel
Wersja:: Tourer Exclusive / Hatchback
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: tynski.janusz
Pomógł: 107 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3599
Skąd: Olkusz
Wysłany: 3 Listopad 2013, 17:32   

sasun71 napisał/a:
trzeba mieć jeszcze telefon.. ;-) na te aplikacje..
Z tym akurat bym sobie poradził ;-)

_________________
niech moc będzie z DS
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 3 Listopad 2013, 17:36   

ja mam prostego tela..chyba że bank da mnie gratis :lol: to się przestawie :-)

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 3 Listopad 2013, 18:00   

Ja też mam starego, poczciwego i niezawodnego Ericssona. Ma z 5 lat a to lata świetlne od tych nowych. Przynajmniej się nie martwię, że bateria szybko mi padnie, jakiś wirus sie dostanie i mnie okradną hakerzy oraz, jak mnie upadnie, to dalej będzie działał ;) W nowych ktoś zbyt mocno przyciśnie i wyświetlacz pęknie, nie mówiąc już o upadkach ;)

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
OponyImpolex

Mój samochód: C1
Poj. silnika (cm3): 1100
Paliwo: benzyna
Wersja:: HB
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 52
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Listopad 2013, 16:04   

Jeżeli chodzi o zakupy w sklepie internetowym,to moim zdaniem bardzo fajna opcja bo nie dość,ze mamy taniej to w dodatku wybór także jest szeroki. A macie jakieś swoje ulubione sklepy?

_________________
www.sklep.impolex.com.pl - opony samochodowe, zima, lato.
 
 
wojtis1990
Mechanik
Kudyba Wojciech



Mój samochód: Citroen XM / Xantia /C5 / Picasso
Poj. silnika (cm3): 2.1TD 2.0HDI 1.8
Paliwo: ON/PB/LPG
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1992
Pomógł: 230 razy
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 4381
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 29 Listopad 2013, 20:40   

Korzystam głównie z allegro.pl i bardzo sobie portal chwalę.

_________________
Google album XM
Google album Picasso
Google album Mitsubishi MT1601D 4X4
Google album TZ4K14
 
 
grigori333
Aktywny
Janusz



Mój samochód: citroen C5 / Saxo / BX / BOXER
Poj. silnika (cm3): 20151425
Paliwo: diesel / diesel / Bp / diesel
Wersja:: Tourer Exclusive / Hatchback
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: tynski.janusz
Pomógł: 107 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3599
Skąd: Olkusz
Wysłany: 30 Listopad 2013, 08:30   

Zrobiłem trzy zakupy przez internet z czego jeden zakończył się powodzeniem , więcej nie zaryzykuje .

_________________
niech moc będzie z DS
 
 
Jacoll
Mechanik
Jacek



Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1,6
Paliwo: benzynka
Wersja:: Pikuś
Rok prod.:: 2008
SKYPE - login: jacoll72
Pomógł: 176 razy
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 3828
Skąd: Lipinki Łużyckie
Wysłany: 30 Listopad 2013, 14:04   

Dużo kupuję przez internet - cena, duży wybór i dość szybka realizacja. W większości Allegro, choć korzystam też ze sklepów internetowych. Jak na razie jestem zadowolony. :-D

_________________
Pozdrawiam Jacek :-)
 
 
miroslaw998


Mój samochód: xantia
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: etylina+gaz
Wersja:: 5dr
Rok prod.:: 1994
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Toruń
Wysłany: 30 Listopad 2013, 23:59   

Nie mam raczej oporów kupując coś poprzez internet.Trzeba jednak pamiętać co się robi i na jakim forum zakupowym.Takie Allegro czy eBay są raczej bezpieczne i przynajmniej do tej pory nie trafiłem na cwaniaka czy złodzieja.Moja Xantia posiada całą masę elementów i części zakupionych internetowo właśnie na Allegro i w firmie Salko.Ta druga firma jest bardzo solidna ale niestety droga aby nie napisać bardzo droga.Znam jednak przypadek że zgodnie z duchem czasu,właśnie na Allegro w ostatnim czasie pojawili się pośrednicy.Na czym to polega?Aukcja jak każda inna.Towar,cena,opłata za przesyłkę [ważne] i czas na realizację.Kupujący wybrał towar,zaakceptował ceną za przesyłkę i kliknął Kup Teraz.Była to elektroniczna część do rzadkiego auta. W zwrotnym mailu od sprzedającego,dowiedział się między innymi że termin wynosi do ponad 40 dni a nie jak na stronie 6 dni a to z uwagi że sprzedający posiada magazyny poza granicami kraju.Poszło jednak Kup Teraz a więc dla Allegro jest to forma umowy.Kupujący chcąc się wycofać ma problem.Nie zapłaci?Sprzedający wystąpi o zwrot prowizji.Kto z posiadaczy auta będzie czekał aż sprzedający o czym nie ma mowy w aukcji sprowadzi część zza granicy?Jeżeli nie ma innego wyjścia to poczeka ale nigdzie na stronie nikt nie napisał że sprzedający jest pośrednikiem i sprowadza tanią elektronikę z Chin czy Malezji a Allegro zadowolone z każdej prowizji w ostatnim czasie słabo weryfikuje sprzedawców.Ludzie wszystkiego się dziś chwytają i to można zrozumieć.Szkoda tylko że wszędzie dosłownie wykorzystują pewne luki i zarabiają na ludzkiej niewiedzy.Dodam że kilka stron dalej ten element można było zakupić za odrobinę wyższą cenę ale w terminie około tygodnia czasu.Cwaniak wcale nie prowadził sklepu a ludzi judził ceną.

_________________
Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze dobrze używać. Kartezjusz.
 
 
Tama

Mój samochód: C8
Poj. silnika (cm3): 666
Paliwo: diesel
Wersja:: Van
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 4
Skąd: krk
Wysłany: 17 Styczeń 2014, 09:32   

Szczerze powiem, że często kupuję w sieci i na kilkaset przypadków nacięłam się tylko raz. Na szczęście straciłam tylko 12 zł.

 
 
Piekarz

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb+Lpg
Wersja:: EA
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 62
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 17 Styczeń 2014, 20:21   

miroslaw998, Mysle ze na allegro latwo rozpoznac takiego cwaniaka wystarczy za kazdym razem sprawdzac komentarze. Owszem kilka pierwszych osob sie natnie ale juz po kilku transakcjach wyda sie kto to taki.
No chyba ze ktos nie chce wystawic negatywa bo martwi sie o swoje konto zeby nie miec negatywow. Ja osobiscie jak ktos mnie oszuka a tak taki przypadek trzeba nazwac nie mam z tym problemow. Negatyw z rzetelnym opisem co i jak.
Jeszcze nigdy nie mialem problemow z zakupem w zwiazku z tym ze mam na koncie jakies negatywy tylko dlatego ze dostalem je w odwecie.
Ja osobiscie robie zakupy przez neta ale raczej tylko z sprawdzonych zrodel. Wiekszych problemow nie mialem.

 
 
OponyImpolex

Mój samochód: C1
Poj. silnika (cm3): 1100
Paliwo: benzyna
Wersja:: HB
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 52
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Luty 2014, 14:10   

Ja bardzo często korzystam z formy zakupów przez internet i tak na dobra sprawę naprawdę nie ma się czego obawiać,wystarczy wybrać tylko godny zaufania sklep internetowy,gdzie wszystko będzie w porządku. Poza tym oszczędzamy czas i pieniądze.

_________________
www.sklep.impolex.com.pl - opony samochodowe, zima, lato.
 
 
falcon89

Mój samochód: Citroen
Paliwo: Ropa
Wersja:: C5
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 1
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 6 Marzec 2014, 10:48   

U mnie z zakupami przez internet bywało różnie. Wiadomo, Allegro jest przodownikiem w tej dziedzinie, i wiele tam już zakupów zrobiłem. Martwi mnie tylko że pomimo gwarancji ochrony kupujących, nie są w stanie upilnować wszystkiego do porządku. Mając nawet ten program, dochodzenie swoich racji to prawdziwa udręka i pochłanianie czasu :F . Z ciekawostek w zabezpieczeniach, trafiłem ostatnio na nowy serwis (w sumie wystartowali chyba nawet w tym roku dopiero :P , więc jest tam nie za wiele ) http://bartersi.pl - Tu zakupy dokonuje się w punktach i wyceny również dokonuje się w punktach (punkty to chyba ich wewnętrzny system waluty czy coś w tym stylu), dzięki temu gwarantują że wszelkie spory transakcyjne rozstrzygane są natychmiast, bo wszystkie transakcję są hermetycznie zamknięte w serwisie. W sumie nie głupi pomysł, i fajnie by było gdyby się mocno rozwinęli (głównie z zatowarowaniem -.- )

 
 
brownskin
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwiecień 2014, 19:01   

Ja właściwie wszystko kupuję przez Internet. Od kilku lat nawet zakupy spożywcze.

 
 
OponyImpolex

Mój samochód: C1
Poj. silnika (cm3): 1100
Paliwo: benzyna
Wersja:: HB
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 52
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Lipiec 2014, 09:46   

To też zależy gdzie kupujesz,w jakim sklepie bo im bardziej zaufany i solidny tym lepiej i nie ma się czego obawiać. Ja zawsze kupuje przez internet i jak do tej pory nigdy nie spotkałem się z rozczarowaniem,moim zdaniem warto.

_________________
www.sklep.impolex.com.pl - opony samochodowe, zima, lato.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA