Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Windows to nie jedyny sysem operacyjny?!
Autor Wiadomość
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 3 Czerwiec 2010, 00:39   

Od jakiegoś czasu myślę o zmianie systemu na linuksowy. Trwa to może już ze 2 lata, ale jak okazuje się, trzeba będzie chyba jak najszybciej to zrobić, skoro nawet taki potentat jak Google to robi...

Google zdecydował, że wycofa się z używania w swoich biurach komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows i zastąpi je maszynami z Linuksem bądź Mac OS X - informuje Financial Times

Zmiany mają na celu poprawienie poziomu bezpieczeństwa firmowych sieci i mają związek z ostatnimi atakami Chin na Google. Firma oferuje Googlersom przejście na Maca lub komputer z Linuksem. Migracja na nowe systemy operacyjne trwa już od stycznia i ma na celu zmarginalizowanie korzystania z Windowsa wśród 10 tys. pracowników korporacji. Google argumentuje, że ze względów bezpieczeństwa nie może sobie pozwolić na korzystanie z systemów Microsoftu i w zamian instaluje na komputerach Linuksa, który jest według Google bardziej przyjazny i bazuje na otwartym kodzie źródłowym. Obecnie każdy, kto chce z jakiś powodów korzystać z Windowsa, musi uzyskać zgodę przełożonych wysokiego szczebla. Google chce w przyszłości wdrożyć w swoich biurach własne rozwiązania, w tym nadchodzący system operacyjny Chrome OS. Co ciekawe, odejście od Windowsa nie wzbudziło zauważalnego protestu Googlersów. Sami pracownicy firmy twierdzą ponadto, że zdenerwowałby ich dopiero nakaz porzucenia komputerów z systemem Mac OS X, które cieszą się w Google dużą popularnością.

W ataku na Google chińscy cyberprzestępcy wykorzystali lukę w przeglądarce Internet Explorer 6 oraz Windows XP i mogli wejść w posiadanie cennych dla korporacji danych. Po tym incydencie firma wstrzymała cenzurę chińskiej wersji Google, a później całkowicie wycofała się z działalności w Państwie Środka.

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
mhm
hydrocholik :)


Mój samochód: Renault Laguna
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyniak
Wersja:: break
Rok prod.:: 1996
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Czerwiec 2010, 09:16   

robson napisał/a:
Od jakiegoś czasu myślę o zmianie systemu na linuksowy. Trwa to może już ze 2 lata, ale jak okazuje się, trzeba będzie chyba jak najszybciej to zrobić, skoro nawet taki potentat jak Google to robi...


A ktoś, kiedyś wyzywał innych za odruch stadny :P

robson napisał/a:
Sami pracownicy firmy twierdzą ponadto, że zdenerwowałby ich dopiero nakaz porzucenia komputerów z systemem Mac OS X, które cieszą się w Google dużą popularnością.


Nie tyle w gogle co w Hameryce, ale oni tam wciągną wszystko co jest firmowane przez Apple.

robson napisał/a:
W ataku na Google chińscy cyberprzestępcy wykorzystali lukę w przeglądarce Internet Explorer 6 oraz Windows XP


No i kolejny przykład na to, że dali d4, a teraz zwalają winę na innych. Już dawien dawna było wiadome i trąbione, że IE6 to sito i należy upgradować do przynajmniej IE7. Nie upgradowali ? A ktoś to wykorzystał do włamu ? Upsss.... cholerny M$. To ich wina :P

_________________
"MHM"
 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 3 Czerwiec 2010, 13:31   

Heh... Podstawowe (jak zawsze wady), w tych nowych wersjach to skandaliczna (nadal) zgodność ze standardami WWW. Zaś Webmaster, który chce pracować na Windows - i co gorsza: dostosowuje strony przede wszystkim do funkcjonowania w IE - dokonuje wręcz aż zbrodni przeciw ludzkości (bo przeciwko WWW i Internetowi, a trzeba też wiedzieć, że Internet to nie jest synonim dla słów typu: "Microsoft" czy "Google"). Przeglądarka IE jest tylko dla "jednego, słusznego" systemu i dlatego większość ludzi z tego korzysta. Tym bardziej wielkim korporacjom się nie chce tego zmieniać i co gorsza - aktualizować. Instalacje i aktualizacje na tysiącach komputerów to jest wielkie przedsięwzięcie. Przecież użytkownik komputera firmowego jest niejako tylko gościem i nic nie może sam uaktualniać itp.

Ja np. w firmie używam FF w wersji portable ;) A wiecie jaką wersję mam? IE5 he he. No ale przeglądanie stron na nim jest już prawie niemożliwe... Większość stron internetowych po prostu już tej wersji nie obsługuje. No ale żadnych wirusów nie zaciąga, gdyż wszystko jest blokowane po stronie serwera proxy. Nawet programu antywirusowego nie mam :)

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Hubee


Mój samochód: Citroen AX
Poj. silnika (cm3): 1124
Paliwo: benzyna
Wersja:: RE
Rok prod.:: 1991
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Wrzesień 2010, 21:52   

Osobiście polecam system bazujący na Debianie, mianowicie Ubuntu ;) Swoją przygodę zaczalem od wersji 6.06 pare lat tamu. Posiadam 2 OS Win 7 prof. i Ubuntu 10.04. Lubie grac w stare gry i na win 7 nie halo. ;)

www.ubuntu.pl

Moge pomoc w razie czego w konfiguracji. Dlaczego warto miec linuksa? Jest ciekawszy, ma wieksze mozliwosci i...jest prosty w obsludze. Przykladowo chcemy miec odtwarzacz filmow vlc, na windowsie trzeba go poszukac googlami, sciagnac, zainstalowac, wybrac gdzie, poklikac next itp. ;) W ubuntu odpalam terminal i wpisuje:

sudo apt-get install vlc

lub

sudo aptitude install vlc

Wszytsko sie samo sciagnie, zainstaluje i umiejsci skrot w menu ;)

O mozliwosciach ustawien nawet nie wspomne - wystarczy zobaczyc pare bajerow polecam youtube: ubuntu compiz

Pozdrawiam

_________________

W swoim AX mam komputer pokładowy więc moge się podłączyć :mrgreen:
 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 31 Październik 2012, 11:23   

Uwaga dla użytkowników Explorera: KLIK

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 4 Grudzień 2012, 20:50   

Większość z nas wiedziała, że IE służy tylko do ściągnięcia innej przeglądarki. Okazuje się, że nawet Microsoft cały czas wiedział, że jest do bani ta ich przeglądarka.... No cóż, w poniższej reklamie trzeba im przyznać, że potentat przyznaje się do tego i jest szczery aż do bólu!!! Nawet na koniec przyznaje, że "jest do bani ale mniej..." :lol:



_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
dare2be
mały psowacz


Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 2446
Paliwo: ON
Wersja:: exclusive
Rok prod.:: 1998
SKYPE - login: wojciechwasko
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 46
Skąd: Nantes, FR
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 20:51   

Wiem, że odgrzewam kotleta, ale czuję się wywołany do tablicy. :D

robson napisał/a:
Od jakiegoś czasu myślę o zmianie systemu na linuksowy.

Z doświadczenia wieloletniego użytkownika systemów linuxo-pochodnych (+7 lat od kiedy nie używałem Windowsa)... może omówię "przeciwskazania" do migracji na Linuxa:
* gry 3D
* najnowszy laptop (czasem są problemy z niektórymi sterownikami)
* niechęć do konfiguracji rzeczy ręcznie, dłubania w systemie
* używanie prostych programów na Windowsa pokroju programów sterujących centralkami alarmowymi, pewnie pochodne Lexii etc. Czasem daje się to odpalić pod linuxem, ale zazwyczaj są z tym cyrki

Zyskuje się natomiast spokój jeżeli chodzi o wirusy etc., niesamowite możliwości konfiguracji, niezliczone narzędzia terminalowe (jako programista spędzam większość czasu w linii poleceń), sprawdzone źródła oprogramowania (tak jak mówił Hubee ) i wiele innych rzeczy, o których na codzień się nie pamięta :)

Jako programista, wątpię, żebym kiedykolwiek wrócił do M$. Żonę (wtedy jeszcze dziewczynę) szybko przekonałem do zmiany systemu i też sobie chwali :)

Co do reklamy - doskonała strategia marketingowa... Ktoś nieźle pogłówkował :)

_________________
facts do not cease to exist because they are ignored.
aldous huxley
 
 
brownskin
[Usunięty]

Wysłany: 7 Listopad 2015, 16:11   

Ja też się przerzcuiłem na linuxa

 
 
arturromarr
Aktywny



Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: E5 / LPG
Wersja:: TURBO
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 578
Skąd: centralna Polska
Wysłany: 13 Grudzień 2018, 22:42   

Używam Linuxa od wielu lat.
Jako podstawowy i jedyny system od dwóch lat.
W zasadzie pierwszy problem na jaki natrafiłem to instalacja Lexi pod VB.
Polecam, trochę trzeba ciekawości, żeby poznać różnice w stosunku do M$.
Bardzo fajna i pomocna społeczność użytkowników.
Niesamowita różnorodność wersji, wyglądu, funkcjonalności.
Ja używam dystrybucji Debian.

Pozdrawiam.

 
 
moreno
[Usunięty]

Wysłany: 18 Grudzień 2018, 13:09   

Jest jeszcze system od Apple - Mac - który też jest całkiem dobry, chociaż w Polsce ma śladową popularność.

 
 
arturromarr
Aktywny



Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: E5 / LPG
Wersja:: TURBO
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 578
Skąd: centralna Polska
Wysłany: 25 Luty 2019, 20:17   

Pewnie ze względu na ceny ich sprzętu.

 
 
arturromarr
Aktywny



Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: E5 / LPG
Wersja:: TURBO
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 578
Skąd: centralna Polska
Wysłany: 8 Lipiec 2019, 07:12   

Oryginalny samochód promuje oryginalny system operacyjny. :)
Dla niezorientowanych to drugie to Debian Linux.



2_070719.JPG
Plik ściągnięto 19 raz(y) 338,05 KB

 
 
biodr

Mój samochód: XM
Poj. silnika (cm3): 2946
Paliwo: benzyna
Wersja:: V6
Rok prod.:: 1998
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 39
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Lipiec 2019, 23:12   

Używam linuksa na co dzień od 1994. Na początku system mieścił się na jednej dyskietce 3.5". Przez wiele lat byłem twardzielem i używałem dystrybucji Slackware. Były czasy, że trzeba było wyliczać parametry dot clock żeby odpalić tryb graficzny na monitorze. Błędne parametry mogły wygenerować za dużą częstotliwość i monitor fizycznie uszkodzić (spalić). Jak się zainstalowało nową wersję Slacka na mniej typowym sprzęcie to po dwóch dniach walk działała mysz a po tygodniu - karta sieciowa i tryb graficzny. A potem poprawnie skonfigurowany Linux Slackware działał niezawodnie przez wiele lat. Stary komputer pod Slackware (router, serwer dns, firewall z jakimiś jeszcze programami jak np. portsentry) zamknięty w szafce chodził bez przerwy przez kilka lat. Niestety później zszedłem na psy - teraz używam Kubuntu (pochodna Ubuntu (pochodna Debian)). Bo wszystko się tak łatwo instaluje...

_________________
biodr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA