Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: grigori333
9 Lipiec 2015, 13:00
Berlingo 2.0HDI 2002r - problem z klimatyzacją
Autor Wiadomość
PawełSaban

Mój samochód: Citroen Berlingo
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Diesel
Wersja:: VAN
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: Mielec
Wysłany: 9 Lipiec 2015, 12:56   Berlingo 2.0HDI 2002r - problem z klimatyzacją

Witam, niedawno kupiłem Berlingo 2.0 HDI 2002r, z klimatyzacją która "ponoć" chodziła i chłodziła jeszcze kilka dni wcześniej przed zakupem jednakże w dniu zakupu nie załączyło sprężarki powód to brak czynnika. Zaczęło doskwierać słonce więc pojechałem do serwisu klimatyzacji - szczelność sprawdzona - OK klimatyzacja nabita do połowy bo ponoć resztę nabija się na załączonej klimie i tu problem, sprężarka nie zaskoczyła. Bezpiecznik nr.2 pod kierownicą który podobno jest od klimy było ok, Pan z serwisu powiedział ze nie ma napięcia na sterowniku klimatyzacji czy coś takiego i żebym wrócił jak rozwiąże problem.
Gdy wciskam guzik od klimy to się podświetla a pod kierownicą słychać pstryk przekaźnika tylko nie mogę go zlokalizować... bardzo proszę o podpowiedz gdzie i jak szukać bo w moje berlingo jest czarne z czarnymi szybami a w środku +50 ...

Dodam że silnik jest bardzo bardzo czysty wygląda jakby go ktoś szorował przed sprzedażą, więc może gdzieś coś zaśniedziało ? Auto sprowadzone z Niemiec.

 
 
ROBSON1976
Aktywny


Mój samochód: Peugeot Partner /VW Golf II
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: ON /ON
Wersja:: Tepee /GTD
Rok prod.:: 2014
Pomógł: 59 razy
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 893
Skąd: Głogowo k/Torunia
Wysłany: 10 Lipiec 2015, 16:52   

Pierwszy raz słyszę że czynnik napełnia się do połowy a resztę po odpaleniu. Klima nie ruszy (nie załączy się ) nie mając odpowiedniej ilości czynnika. Podjedź do kogoś innego niech napełni ci tyle czynnika ile potrzeba i wtedy sprawdzisz czy działa czy trzeba podłubać przy całym układzie i znaleźć przyczynę.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4275
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 10 Lipiec 2015, 18:04   

też pierwsze słyszę o nabiciu klimy do połowy.Automat pierw opróżnia układ z czynnika i oleju a potem nabija ponownie i płaci się za usługę i ilość czynnika brakującego jak i oleju..

 
 
PawełSaban

Mój samochód: Citroen Berlingo
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Diesel
Wersja:: VAN
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: Mielec
Wysłany: 13 Lipiec 2015, 14:35   

Witam, dzięki za odpowiedzi. Może i macie racje ale jedno jest pewne ze mechanik od klimatyzacji wprowadził mnie w błąd że to wina elektryki, sprawdziłem sprężarkę i elektromagnes wg nie załącza, dziś ja wyciągnę i zobaczę co dalej :)

 
 
Zigunns

Mój samochód: citroen
Paliwo: diesel
Wersja:: picasso
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: 16 Lipiec 2015, 09:48   

Miałem ostatnio podobny problem , sam sobie nie poradziłem, gdybym tylko wcześniej przeczytał... Ja skorzystałem z usług firmy MP Serwis - klimatyzacja samochodowa poznań i załatwili sprawę bez problemu, ale teraz widzę, że poradziłbym sobie sam, na przyszłość już będę wiedział.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA